DALIBOR MILAN 1200/300px 2
DALIBOR MILAN 1200/300px 3

CURE BEZ BODOVA PROTIV DINAMA

Poraz ŽNK Neretva na gostovanju u Zagrebu

Nogometašice Neretve doživjele su na gostovanju u Zagrebu poraz u igri s Dinamom, 3:0 (1:0).

Riječ je o početku novog prvenstva u 1.HNLŽ, a poslije vrlo teške i neočekivano složene situacije u proteklom prvenstvu uzrokovane koronavirusom.

NIKOLA DOBROSLAVIĆ 740/300px

Prema konačnom ishodu moglo bi se reći da je pobjeda domaćih zaslužena, ali treba istaknuti da je i Neretva imala nekoliko izglednih prilika, te da igračice našeg kluba nisu razočarale.

Dinamo je već u 5.minuti stigao do vodstva, a mrežu Jelene Kešina pogodila je Crkvenčić.

MOST Nikica Hajvaz 740×154

S tim rezultatom dvije ekipe otišle su na odmor.

U nastavku, u 51.minuti Dinamo je stigao do drugog pogotka zahvaljujući igračici Jedvaj.

U 72.minuti konačan rezultat postavila je Petarić.

ROKO TOLIĆ 740/300px

DOIGRAVANJE ZA OSTANAK

U prvoj utakmici doigravanja Neretva pobijedila ŽNK Marjan

U prvoj utakmici doigravanja ženskih nogometnih prvoligaša (za ostanak), nogometašice Neretve iz Metkovića na svom terenu su nakon bolje i učinkovitije igre savladale s 3:1 ekipu Marjana iz Splita.

Već u 8. minuti Šiljeg je znalački poentirala za vodstvo, 1:0, a neumorna Marija Herceg priredila je novi razlog za slavlje svojim suigračicama u 28. minuti,kada je pogodila za 2:0. S tim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

Jedan od povremenih napada Marjana iskoristila je Prskalo u 48. minuti za smanjenje rezultata, na 2:1. Domaće su ubrzale ritam igranja, slagale su svoje napadačke akcije, i vrlo brzo u, 59. minuti došle su do novog pogotka. Loptu u mrežu za 3:1 uputila je Mandić.

Treba znati da će Neretva u doigravanja odigrati ukupno šest utakmica s Donatom, Marjanom i Viktorijom. S obzirom na to da već ima 15 bodova, u svih šest utakmica dovoljno joj je osvojiti još tri boda za siguran ostanak u prvoligaškom društvu, a taj cilj Neretva je ostvarila već u prvoj utakmici. Trenutačno, Donat ima 21 bod, Neretva 18, Marjan 5, a Viktorija 1.

Metkovke u nedjelju igraju s Viktorijom u Slavonskom Brodu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250