BJELICA PREPORODIO BRUNU PETKOVIĆA
Petković briljirao u pobjedi Dinama nad Viktorijom – napadač kalibra za reprezentaciju, a tek su mu 24. godine!
Dinamovi igrači pružili su veliku partiju protiv Viktorije iz Plzena i zasluženo ušli u osminu finala Europa lige. Jedan od najboljih igrača utakmice bio je Metkovac Bruno Petković.

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u osminu finala Europske lige nakon što su na Maksimiru pobijedili Viktoriju iz Plzena sa 3-0 i tako nadoknadili poraz od 1-2 iz prve utakmice. Naš Metkovac Bruno Petković je briljirao, pored asistencije Oršiću za vodstvo od 1-0, Petković je strijelac i trećeg pogotka u 73. minuti susreta.
Nakon utakmice Petković je izjavio:
– Presretni smo, odigrali smo jednu mušku utakmicu i vjerujem da je ovo momčad zaslužila. Igrali smo svoju igru, trebali smo odigrati ovako, trebali smo pokazati muda, imali smo karakter i zasluženo pobijedili.
O ždrijebu apsolutno nismo razmišljali, tko god da dođe, neka dođe… Sigurno nismo prošli dalje da bismo ispali već u idućem kolu! Koja god nas momčad izvukla u ždrijebu, neće im biti lako, – rekao je Bruno Petković.
Bjelica preporodio Brunu Petkovića, izrastao u napadača kalibra za reprezentaciju
U modru momčad Bruno Petković je stigao iz Italije, preporodio se pod vodstvom Nenada Bjelice, i sada već možemo govoriti kako je jedan od najboljih hrvatskih napadača, napadač kalibra za reprezentaciju.
No, prije koju godinu nije se vidjela ni sjena onakvog napadača kakvog smo vidjeli protiv Viktorije. Prošao je kalvariju talijanske druge i treće lige jer je i on napravio veliku grešku i mlad napustio Hrvatsku. U mlađim uzrastima iz rodnog Metkovića, gdje je igrao za mlađe selekcije Neretve, dolazi u Zagreb i brzo mijenja klubove u glavnom gradu. Prvo je došao u mlađe selekcije Dinama, zatim je otišao u Zagreb, pa nedugo zatim i u HAŠK te Hrvatski Dragovoljac. Bez seniorskog nastupa odlazi u Italiju, a u Cataniji upisuje i prvi seniorski nastup.
I na Apeninskom poluotoku seljaka se iz kluba u klub – od Serie A do Serie C. Prošao je svu kalvariju talijanskog nogometa, prvo tu Primaveru, pa onda bezbrojne posudbe u kojima i zaboraviš koji ti je matični klub. Uništilo je to mnoge mlade hrvatske nogometaše, a i Petković je bio na tom putu. Posljednja dva kluba su mu bili Hellas Verona i Bologna gdje je bio bez pogotka.
Seniorski klubovi Brune Petkovića u Italiji, u 140 utakmica postigao 22 gola:
Catania 24 utakmica, 6 golova
Varese 9 utakmica, 1 gol
Reggiana 18 utakmica, 4 gola
Virtus Entrella 13 utakmica, 1 gol
Trapani 38 utakmica, 10 golova
Bologna 22 utakmice, 0 golova
Verona 16 utakmica, 0 golova
Ukupno
Dolaskom u Dinamo početkom ove sezone prekinuo je golgeterski post o nevjerojatna 642 dana kada je zabio jednom od rijetkih zagrebačkih klubova u kojem nije bio – Lokomotivi. I od tada je krenuo preporod pod vodstvom Nenada Bjelice, a svoj vrhunac 193 cm visok napadač doživio je u dvomeču 1/16 finala Europa lige s Viktorijom Plzen.
U te dvije utakmice upisao je dvije asistencije i zabio jedan gol koji je zapečatio Dinamov prolazak u osminu finala. Moglo se pretpostaviti da tako visok i snažan napadač ima jaku skok igru i jak šut, ali malo tko je mogao očekivati onakvu tehniku. Kod prvog gola u Plzenu i kod prvog gola na Maksimiru pokazao je veliku kreativnost na kojoj bi mu zavidjeli i svi najbolji svjetski ‘playmakeri’.
Već sada možemo reći kako je najbolji hrvatski klasični napadač, ako ne računamo Marija Mandžukića, a sigurno i Zlatko Dalić razmišlja da ga vidi pored Kramarića, Perišića i Rebića u reprezentaciji.
Prošao je tako dug put, a tek su mu 24 godine i najbolje utakmice tek slijede.
1. ŽNL - LIGA VETERANA
Veterani Neretve novu sezonu otvorili pobjedom protiv Konavljanina

Veterani NK Neretva pobjedom su zakoračili u novu prvenstvenu sezonu u 1. ŽNL – Liga veterana, sinoć su u Metkoviću bolji bili od Veterana NK Konavljanin s rezultatom 4:0 (3:0).
Pogotke za Neretvu su postigli, prošlogodišnji prvi strijelac lige Mario Tutavac, koji i novu sezonu otvara furiozno, s tri komada u mreži gostiju iz Čilipa. Uz njega se u listu strijelaca u drugom poluvremenu upisao i Filip Majić te postavio konačnih 4:0 za Neretvu.
Sastav NK Neretva: 1 Antonio Kuran (v), 12 Zoran Bubalo (v), 00 Mile Bebić, 4 Darko Zeljić, 5 Mišo Obradović, 6 Tomislav Miletić, 7 Mario Gujinović, 8 Mario Galov, 9 Josip Galov, 13 Filip Majić, 19 Ivan Galov, 20 Neven Majić, 21 Mario Tutavac, 22 Mile Jerković, 44 Darko Glavan, 77 Mislav Vučković, 12 Zoran Bubalo (C). Trener: Goran Galov.
Predstavnik kluba: Boris Galov.
Odgođeni susret 1. kola protiv HNK GOŠK Dubrovnik veteran 79 na rasporedu je u četvrtak, 7. prosinca u Gospinom polju u Dubrovniku.
1. ŽNL – Liga veterana – Lista strijelaca nakon 2. kola
- Glazba2 danaENA JE 'ON FIRE'!
Malena Ena Nižić je po drugi put otvorila večer Supertalent showa
- Novosti2 danaMEĐUNARODNI DAN OSOBA S INVALIDITETOM
Gradonačelnik Dalibor Milan posjetio metkovske udruge ‘Prijatelj’ i ‘Leptirići’
- Sport2 danaSPORTSKI VIKEND
Pobjeda boćara Metkovića i porazi Metković Mehanike u Poreču te ONK Metkovića u Čibači
- Novosti2 danaŽUPA SV. ILIJE METKOVIĆ
U crkvi sv. Ilije predstavljeni ovogodišnji prvopričesnici