DOBRO BI DOŠLI BODOVI IZ SMOKVICE

ONK Metković u ponedjeljak gostuje u Smokvici

Nakon osvojenog boda na Lapadu u Dubrovniku (1:1) u srazu sa Župom dubrovačkom, nogometaši ONK Metković zadržali su prvo mjesto na ljestvici Prve županijske nogometne lige s respektabilnih 26 bodova iz 11 utakmica. Onkovci su ostvarili 8 pobjeda, dva neodlučena ishoda i jedan poraz ! Za pohvalu i nadanja za nove uspjehe. Uz to mrežu svojih takmaca pogađali su igrači Metkovića 26 puta, a njihov vratar samo je 12 puta „kapitulirao“.

Očito je da se radi i homogenoj cjelini i momčadi koja zna što radi i koji su joj ciljevi.

Na Uskršnji ponedjeljak Metkovci će gostovati u Smokvici gdje će igrati s domaćim Jadranom, momčadi koja je na osmom mjestu s 13 bodova.

Nema sumnje da će i jedni i drugi tražiti pobjedu, kojoj su prema našem skromnom mišljenju ipak bliži gosti.

Na ljestvici je druga Croatia s 22 boda koliko ima i Župa dubrovačka na trećem. Maestral iz Krvavca na devetom je mjestu s 11 bodova, dok se Gusar iz Komina nalazi na sedmom mjestu s 13 osvojenih bodova

Bolja ekipa Donata pobijedila Neretvu u Metkoviću

Nogometašice Neretve doživjele su težak poraz na svom terenu u utakmici doigravanja za ostanak s ekipom Donata iz Zadra, 1:6 (1:1).

Doista, bez obzira na sve okolnosti, nitko nije mogao očekivati da će metkovski prvoligaš doživjeti to što je doživio, ali to je sport, nekada se dobiva a nekada gubi.

Mogu se prihvatiti obrazloženja da u redovima našeg prvoligaša nije bilo nekoliko igračica ili zbog ozljeda ili zbog poslova. Stoga u klubu jedva čekaju postavljanje umjetne trave na pomoćnom igralištu čime će se značajno poboljšati uvjeti za rad.

Domaće su povele već 10.minuti pogotkom Marije Herceg koju je lijepo pronašla Mandić. No, Donat je ubrzo izjednačio rezultat, a zatim postigao i drugi gol za odlazak na odmor.

U nastavku, pomalo razbijena Neretva bez dovoljno snage i koncentracije, nije uspijevala postići gol, dok su gošće to učinile još četiri puta i upisale posve zasluženu pobjedu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250