ONKOVCI IPAK U VRHU LJESTVICE

ONK Metković u derbiju bolji od Slavena

ONK Metković

Nogometaši ONK Metkovića u pravom prvenstvenom derbiju uspjeli su  sa samo jednim pogotkom razlike pobijediti solidnu, dapače čvrstu i dobro postavljenu momčad Slavena.

Što se pogodaka tiče moglo ih je biti i više da na vratima gostiju s Grude nije stajao iskusni Pero Kapetanić, koji je prema našoj evidenciji na vrijeme zaustavio najmanje pet preciznih udaraca napadača Metkovića.

Doduše, nije to bila igra za pamćenje jer su igrači i jedne i druge momčadi uglavnom nastojali igrom na sredini terena zaustaviti takmace u napadima, a onda iskoristiti odbijene lopte i kretati u napade.

Metković je imao više od igre, njegovi su igrači ulagali maksimalne napore u probijanju dobro postavljene gostujuće obrane. Pritisak domaćina itekako je rezultirao poluprigodama, od kojih bilježimo onu Marevićevu u 29. minuti i udarac Mioča nešto prije toga. I u nastavku je Metković imao više loptu u svom posjedu, no obrana Slavena bila je u tjelesnom smislu stabilna i otklanjala je opasnosti sve do 60. minute. Metkovski napadači izveli su brzi napad i uposlili Stipana Marevića koji je vrlo prisebno poslao loptu u mrežu vratara Kapetanića.

Gruđani su krenuli malo otvorenije u napad, obrana Metkovića odlično je reagirala, a potom je domaći sastav opet preuzeo inicijativu tražeći 2:0.

Vratar Kapetanić je u 68. minuti dva puta odlično reagirao, a u 71. minuti slijedila je velika pogreška suca Hausvičke.

Igrač Slavena Perak ispred svojih vrata srušio je Tonćija Jerkovića, ali sudac nije reagirao, već je Jerkoviću dodijelio žuti karton zbog navodnog simuliranja.

Pa kako igrač koji s loptom kreće prema vrataru i sprema se na udarac, a onda bude srušen, može simulirati, gospodine Hausvička ?

Do kraja je Metković opet imao više od igre a gosti su se uspješno branili i obranili da ne prime više od jednog pogotka.

Pobjeda igrača trenera Zeljića na kraju sezone potpuno je zaslužena, a proslavljena je tradicionalnom pjesmom u svlačionici.

ONK  Metković – NK Slaven 1:0 (0:0)

Igralište ONK Metkovića. Gledatelja: 100. Sudac: Robret Hausvička (Dubrovnik).

ONK Metković: Medić, Zovko, Marević (T. Plećaš), J. Plećaš (Utovac), Borovac, Dominiković (Ćužić), Mioč (Deak), Mišanović, Marušić (Jerković), Batinović, Jelčić. Trener : Darko Zeljić.

Strijelac: Marević (60). Igrač utakmice Stipan Marević.

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS