DALIBOR MILAN 1200/300px 2
DALIBOR MILAN 1200/300px 3

ZIMSKA STANKA

ONK Metković bez pripremnih utakmica

Iako su čelnici i stručni stožer ONK Metkovića u sklopu priprema u proteklom razdoblju bili dogovorili tri utakmice, niti jedna nije odigrana i to zbog loših vremenskih prilika.

Stoga Metkovci sukladno svojim mogućnostima i ambicijama marljivo rade i to u sportskoj dvorani. Prema riječima trenera Darka Zeljića djelatnici sportske dvorane imali su puno razumijevanje za potrebe županijskog ligaša, pa im je stoga i zahvalio.

NIKOLA DOBROSLAVIĆ 740/300px

– Pripreme nastavljamo na ranije planirani način, najviše u dvorani. Do početka prvenstva ostaje mjeseca dana pa se nadam da ćemo uspjeti u svojim nakanama. Atmosfera je radna i više je nego dobra među svim članovima kluba. Moram naglasiti da nas prije početka prvenstva čeka i kup utakmica, početkom ožujka, a tko će biti takmac još ne znamo. Što se tiče igračkog kadra mislim da neće biti novih imena. Ima nas dovoljno pa se nadam da će svi dobiti priliku za dokazivanje i stvaranje još snažnije momčadi, – rekao je Zeljić.

Napomenimo da je iz ONK Metkovića otišao daroviti Josip Jurković koji će prema svemu sudeći karijeru nastaviti u Gusaru iz Komina.

MOST Nikica Hajvaz 740×154

ROKO TOLIĆ 740/300px

DOIGRAVANJE ZA OSTANAK

U prvoj utakmici doigravanja Neretva pobijedila ŽNK Marjan

U prvoj utakmici doigravanja ženskih nogometnih prvoligaša (za ostanak), nogometašice Neretve iz Metkovića na svom terenu su nakon bolje i učinkovitije igre savladale s 3:1 ekipu Marjana iz Splita.

Već u 8. minuti Šiljeg je znalački poentirala za vodstvo, 1:0, a neumorna Marija Herceg priredila je novi razlog za slavlje svojim suigračicama u 28. minuti,kada je pogodila za 2:0. S tim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

Jedan od povremenih napada Marjana iskoristila je Prskalo u 48. minuti za smanjenje rezultata, na 2:1. Domaće su ubrzale ritam igranja, slagale su svoje napadačke akcije, i vrlo brzo u, 59. minuti došle su do novog pogotka. Loptu u mrežu za 3:1 uputila je Mandić.

Treba znati da će Neretva u doigravanja odigrati ukupno šest utakmica s Donatom, Marjanom i Viktorijom. S obzirom na to da već ima 15 bodova, u svih šest utakmica dovoljno joj je osvojiti još tri boda za siguran ostanak u prvoligaškom društvu, a taj cilj Neretva je ostvarila već u prvoj utakmici. Trenutačno, Donat ima 21 bod, Neretva 18, Marjan 5, a Viktorija 1.

Metkovke u nedjelju igraju s Viktorijom u Slavonskom Brodu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250