SPORTSKI OSVRT

Nogometaši i boćari bolji od rukometaša i rukometašica

Posljednji vikend nije donio potpunu sportsku radost sportskim klubovima s područa Metković, pa i doline Neretve.

Naime, pobjede su ostvarili boćari Metkovića u srazu s Lovranom (23:3), te su tako još jednom pokazali što znaju i umiju. Da je bilo više sreće u nekim prijašnjim utakmicama, Metkovci bi bili kandidatima za Ligu prvaka.

Slast pobjede u drugoj minuti sudačke nadoknade osjetili su nogometaši Neretve u susretu s Hrvacama, momčadi koja je prva stigla do prednosti, ali su Neretvani u nastavku postigli dva gola (Bubalo i Brečić) čime su zadržali osmo mjesto na ljestvici. Sjajnu partiju pružili su prije svega vratar Mulać i asistent i igrač imaginacije Luka Juričić.

Pločanski Jadran LP odigrao je neodlučeno s Junakom u Sinju i još jednom potvrdio svoju snagu, dok je Neretvanac na svom terenu izgubio od davljenika Zmaja iz Blata s 3:2.

Nogometaši GOŠK-a Gabela na svom terenu igrali su samo 0:0 s dobrom momčadi Slobode iz Tuzle i još su uvijek pretposljednji na ljestvici Premijer lige BiH.

Nogometašice Neretve odigrale su 0:0 u pripremnoj utakmici s Donatom iz Zadra. Nisu igrale neke ključne igračice, pa je za očekivati da će do utakmice s Pregradom u nedjelju sve kockice biti posložene.

Rukometašice Metkovića doživjele su na gostovanju drastičan poraz od 17 razlike od Marine Kaštela. Hoće li se i kada zaustaviti porazi teško je odgovoriti.

Rukometaši prvoligaša Metkovića nenadano su pokleknuli u Solinu, gdje je domaćin slavio s 24:19. Ni najveći pesimisti nisu očekivali poraz, a kamoli poraz s pet pogodaka razlike.

Metkovci su igrali bez dva istaknuta igrača, ali ni to ne umanjuje uzroke poraza. Hoće li se probuditi igrači Metkovića i prekinuti slabije predstave znat će se već u subotu.

U ponedjeljak je Zlatko Dalić objavio popis igrača na koje računa u kvalifikacijama za EURO 2020. godine, odnosno za utakmicu s Azerbejdžanom na Maksimiru 21. ožujka.

Među četiri igrača koji su dobili pretpozive nalazi se i igrač Dinama Bruno Petković. Razvila se polemika na društvenim mrežama je li Petković zaslužio poziv ili pretpoziv, jedni misle da je zaslužio biti među kandidatima a drugi da nije. Naravno, Metkovci i Neretvani smatraju da je Bruno potreban našoj reprezentaciji s obzirom na njegove igre u dresu Dinama. Bilo kako bilo, za sada je čini nam se dobar i pretpoziv. Petković će sigurno nastaviti dobro igrati pa ga ni izbornik neće moći zaobilaziti.

Najave da će se reprezentaciji priključiti i njezin bivši kapetan, naš Metkovac Darijo Srna, nisu ostvarene, iako bismo svi voljeli da jesu.

NERETVA OPET IZGUBILA

Iako su imali terensku prevagu, igrači Neretve doživjeli novi poraz

Nogometaši Neretve nisu ni ove subote uspjeli obradovati svoje navijače s makar i jednim osvojenim bodom. U susretu s GOŠK Dubrovnikom kojemu su bodovi također bili potrebni, Neretva je bila nešto nadmoćnija, ali prilike koje su igrači stvarali nisu realizirane.

Dubrovčani su u prvom dijelu, makar se tako činilo, više pozornosti pridavali čuvanju svojih vrata, a napadi domaćih nisu završavali onako bi trebali.

Šefko Okić je u 23. minuti uspješno realizirao udarac s 11 metara za Neretvino vodstvo, 1:0. S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor.

U nastavku su gosti krenuli nešto odlučnije prema vratima Neretve i vrataru Kozini. To im se isplatilo jer je Farić u 60.minuti iskoristio neopreznost obrane Neretve te je poravnao na 1:1.

Obrana domaćih nije uspjela zaustaviti Baldu Cicijelja u 85. minuti, kada je iskusni strijelac poentirao za 1:2 i pokazalo se, pobjedu svoje momčadi.

Sedam minuta sudac Dugandžić je produljio utakmicu. Neretva je napadala ali  bez prave završnice  , što je značilo i pobjedu Dubrovčana.

Uglavnom, naša Neretva je i dalje na samom začelju ljestvice s 31 bodom, a kako će izgledati njezina pozicija na kraju prvenstva posve je neizvjesno.