NOVI ISPIT ZA NERETVU

Neretvi u susretu sa Slogom treba pobjeda

U nastavku prvenstva 3.HNL Jug, NK Neretva u subotu na svom terenu dočekuje Slogu iz Mravinaca, u dobroj vjeri da u dobroj igri može osvojiti tri boda. Ti bodovi iznimno su važni momcima trenera Marenzia koji ponavlja da Neretva mora imati i igru i rezultat.

Natjecanje u tom stupnju sve je interesantnije, a često se događaju i rezultatska iznenađenja, pa i s te strane metkovski treće ligaš mora na vrijeme osigurati dovoljnu zalihu bodova.

Naime, koliko god je neizvjesna utrka za prvo mjesto, toliko je zanimljiva i trka za ostanak u ligi.

Kandidati za prvaka svakako su lider Jadran LP sa 43 boda, druge Hrvace s 39, treći Neretvanac s 38 i četvrta Zagora s 36 bodova.

Razlika u bodovima od devet do 17 mjesta je samo sedam bodova (Sloga je deveta s 30, a BŠK Zmaj posljednji sa 23 boda).

Neretva zauzima 12. mjesto i ima 28 bodova, pa bi u slučaju pobjede mogla preskočiti Slogu.

U svakom slučaju, kapetan Neretve Domagoj Kuran, vratar Kozina, Okić i svi igrači Neretve , učinit će maksimalne napore kako bi upisali pobjedu, ali da će biti lako, sigurno neće. Međutim, očito je da Neretva, bez obzira na poraz u Kupu u Opuzenu, igra sve bolje.

Momčad Neretvanca iz Opuzena čeka neizvjesno gostovanje u Hrvacama koje su na drugoj poziciji, s bodom više od Neretvanca (39 i 38). Bez sumnje, biti će to novi teški ispit za igrače trenera Prolete, ali i mogućnost da se približe  prvom mjestu.

Po svemu sudeći Jadran LP ima najlakšu zadaću, dolazi mu posljednje plasirani BŠK Zmaj, pa o pobjedniku ne bi trebalo puno raspravljati iako su u nogometu moguća i iznenađenja.

Iako su imali terensku prevagu, igrači Neretve doživjeli novi poraz

Nogometaši Neretve nisu ni ove subote uspjeli obradovati svoje navijače s makar i jednim osvojenim bodom. U susretu s GOŠK Dubrovnikom kojemu su bodovi također bili potrebni, Neretva je bila nešto nadmoćnija, ali prilike koje su igrači stvarali nisu realizirane.

Dubrovčani su u prvom dijelu, makar se tako činilo, više pozornosti pridavali čuvanju svojih vrata, a napadi domaćih nisu završavali onako bi trebali.

Šefko Okić je u 23. minuti uspješno realizirao udarac s 11 metara za Neretvino vodstvo, 1:0. S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor.

U nastavku su gosti krenuli nešto odlučnije prema vratima Neretve i vrataru Kozini. To im se isplatilo jer je Farić u 60.minuti iskoristio neopreznost obrane Neretve te je poravnao na 1:1.

Obrana domaćih nije uspjela zaustaviti Baldu Cicijelja u 85. minuti, kada je iskusni strijelac poentirao za 1:2 i pokazalo se, pobjedu svoje momčadi.

Sedam minuta sudac Dugandžić je produljio utakmicu. Neretva je napadala ali  bez prave završnice  , što je značilo i pobjedu Dubrovčana.

Uglavnom, naša Neretva je i dalje na samom začelju ljestvice s 31 bodom, a kako će izgledati njezina pozicija na kraju prvenstva posve je neizvjesno.