NERETVANSKI DERBI METKOVCIMA

Dva pogotka Dragana Brečića za nova tri boda Metkovića

Susreti ONK Metkovića i Gusara oduvijek su donosili kvalitetan i dinamičan nogomet, pa je tako bilo i u nedjelju na igralištu u Metkoviću. Gosti nisu razočarali, dapače, trudili su se iz petnih žila iznenaditi domaćina, ali osim časnog poraza ništa više nisu uspjeli.

Metkovci su bili puno bolji, kontrolirali su igru i dvaput pogodili preko najboljeg pojedinca utakmice, neponovljivog Dragana Brečića.

Prvi gol postigao je Brečić u 33.minuti iz slobodnog udarca s 25 metara. To može samo velemajstor Dragan. I nakon 1:0, tempo nije padao, Metković je napadao i stvarao prilike pa je u mreži gostiju moglo biti i više pogodataka. Cijeli „slučaj“ zaokružio je Dragan Brečić u 90.minuti nakon što mu je loptu fino dobacio njegov rođeni brat Roko. Bilo je to za konačnih 2:0, i za početak priprema za derbi s Croatiom sljedećega vikenda.

METKOVIĆ PUTUJE U SPLIT KOD BALIĆA I METLIČIĆA

Metković Mehanika u nastavku natjecanja gostuje kod svojih bivših članova

Foto ilustracija

Rukometaši Metković Mehanike u subotu će s početkom u 17 sati u Splitu, a u okviru 1. HRL jug, odmjeriti snage s momčadi Balić & Metličić. Riječ je o klubu koji nosi ime nekadašnjih slavnih rukometaša Metković Jamba od prije dvadesetak godina, te igrača s međunarodnim rukometnim iskustvom.

Trenutačno i jedna i druga momčad imaju po 19 bodova s tim da su Splićani na šestom, a  Metkovci na sedmom mjestu.

U prošlom kolu Metković se dosta namučio na putu do pobjede u susretu s Hrvatskim dragovoljcem, ali su bodovi ipak ostali na Neretvi. Kako će biti u subotu, teško je prognozirati. Splićani su mlada momčad, igraju dosta pokretljivo, a nekoliko igrača spada u red najdarovitijih u Hrvatskoj. Međutim, i u redovima Metkovaca ima nekoliko odličnih rukometaša koji se i dalje žele dokazivati.

Inače, vodeći Trogir ima 30 bodova, a drugi Karlovac 28. To i jesu najozbiljniji kandidati za prvoligaško društvo.