JURA SHOP – AKCIJA Vikend Sl2
JURA SHOP – AKCIJA Vikend Sl1

SVAKOME PO JEDNO POLUVRIJEME

Neretva i GOŠK Dubrovnik odigrali neodlučeno

U prvoj pripremnoj utakmici nogometaši Neretve iz Metkovića odigrali su neodlučeno s momčadi GOŠK Dubrovnik, 1:1 (1:0).

Neretva je u 26. minuti preko Adela Ajkunića povela s 1:0, i držala je gotovo sve konce igre u svojim rukama. U nastavku su uslijedile brojne izmjene u jednoj i u drugoj momčadi, pa su Dubrovčani u 63. minuti poravnali.

Trener Goran Galov bio je više nego zadovoljan igrom, posebice u prvom dijelu, dok je igra u drugom dijeli nešto slabijeg intenziteta.

ULTIMATE SPORTS GYM Grupni trening – 740

Najvažnije je da su zaigrali svi igrači na koje trener računa, ali nije bilo kapetana Ante Batinovića (ozljeda) i odsutnog Frane Jerkovića.

– Na dobrom smo putu i mogu biti zadovoljan odnosom igrača prema igri. Važno je istaknuti da nije bilo ozljeda i da su igrači svjesni zadaća koje nas čekaju, – poručio je Galov.

Sveznalica 7400xXpx

Sljedeću utakmicu Neretva bi trebala odigrati u srijedu s Jadranom LP u Metkoviću, a bude li vremenskih nepogoda igrat će se u Pločama na umjetnoj travi.

ONKOVCI NE POSUSTAJU, POBJEDA I U SMOKVICI

ONK Metković uknjižio i petu pobjedu u nizu, vrhu se primakao na -2 boda!

Nogometaši ONK Metković ovoga proljeća ne posustaju, u drugom dijelu prvenstva 1. ŽNL Dubrovačko-neretvanske uzeli su maksimalan broj bodova. Peta pobjeda u nizu je jučerašnja, kod  Jadrana u Smokvici s rezultatom 0:1 (0:0).

Trener Darko Zeljić je odlično posložio ekipu i bio je dovoljan jedan pogodak Ivana Šutala (50′) za pobjedu i skok na ljestvici među vodeće momčadi lige. Iako trenutno na četvrtoj poziciji, sa svojih 29 bodova Metković se primakao vodećem Sokolu na -2 boda. Drugi je Konavljanin sa 30, a treća Župa dubrovačka s isto bodova kao i Metković, al’ boljom gol razlikom.

Do kraja prvenstva ostalo je još šest kola, a već u slijedećem Metkovci će rješavat jednadžbu s Konavljaninom u Čilipima. U slučaju da i tad ostane neka nepoznanica, već kolo iza u Metković stiže Sokol. Ta dva kola mogla definirat i konačni vrh ljestvice. Ipak, s naglaskom na ‘mogla bi’, jer iza toga slijedi gostovanje kod Zmaja na Korčuli, domaćinstvo s Orebićem, gostovanje kod Gusara te u zadnjem kolu utakmica doma sa Župom dubrovačkom.

Puno se toga još može izmijeniti do kraja, međutim jedno je sigurno, ONK Metković igra odlično i pred trenerom Zeljićem i njegovim odabranicima, a i svim zaljubljenicima u nogomet s ‘Preka’, je uzbudljiva završnica prvenstva.

Dodajmo svemu da je u kolu za nama, Maestral u Krvavcu odigrao 1:1 s Konavljaninom. Izjednačujući pogodak i bod Narandžastima donio je Tomislav Domić u 84′.

Gusar iz Komina izgubio je na gostovanju kod Župe dubrovačke s 2:3. Bio je to zanimljiv susret. Nakon početnog vodstva domaćih (Soldić 28′), Gusar preko Lucijana Lovrića, prvo izjednačuje u 44′, a u 52′ dolazi i do vodstva od 2:1. Slavlje Kominjana trajalo je do 75′, domaći izjednačuju preko Perića, a u sudačkoj nadoknadi (90+4′) Buhač postavlja 3:2 i bodovi ostaju na Čibači.