NASTAVLJA SE NIZ USPJEŠNOSTI

Nogometaši ONK Metkovića sve bliže velikom uspjehu

Nogometaši ONK Metkovića nastavili su proljetni dio prvenstva u Županijskoj ligi bodom u susretu s Župom dubrovačkom, a u ponedjeljak su uzeli sva tri boda Jadranu u Smokvici i dokazali da su najizgledniji kandidati za prvaka 1. ŽNL DNŽ. Metković je poveo u 20. minuti golom Duje Medaka iz daljine a njegov udarac lijevom nogom vratar Jadrana nije mogao braniti.

Pet minuta kasnije, 1:1, nakon ubačaja lopte pred vratara Batinovića, ali obrana nije na vrijeme prepoznala opasnost.

Pred odlazak na odmor (41. minuta) Dragan Brečić, taj nogometni velemajstor lijepo je primio loptu nakon kornera i poslao u mrežu za 1:2 !

S tim se rezultatom otišlo na odmor. Metković je dominirao i u nastavku, stvarali su njegovi igrači izgledne prilike, imali su punu kontrolu stanja na terenu, a sve se to isplatilo u 76. minuti. Tada je Ivan Šutalo na dodavanje Duje Medaka lijepo pogodio i osigurao pobjedu i bodove svojoj momčadi.

Medak je opet pružio jednu nezaboravnu partiju (gol i asistencija), Šutalo je pokazao spretnost vrsnog strijelca, u obrani su ”carevali” vratar Batinović, Jelčić i Plećaš a kako igra Dragan Brečić ne treba ni govoriti. Riječju, u redovima pobjednika nije bilo slabog mjesta, pa treba očekivati nove uspjehe ove uigrane i sjajne momčadi sve do kraja prvenstva i  svi se nadamo, zajedničkog slavlja zbog osvajanja prvog mjesta.

NK Jadran (Smokvica) – ONK Metković 1:3 (1:2)

TEŽAK PORAZ ŽNK NERETVA

Bolja ekipa Donata pobijedila Neretvu u Metkoviću

Nogometašice Neretve doživjele su težak poraz na svom terenu u utakmici doigravanja za ostanak s ekipom Donata iz Zadra, 1:6 (1:1).

Doista, bez obzira na sve okolnosti, nitko nije mogao očekivati da će metkovski prvoligaš doživjeti to što je doživio, ali to je sport, nekada se dobiva a nekada gubi.

Mogu se prihvatiti obrazloženja da u redovima našeg prvoligaša nije bilo nekoliko igračica ili zbog ozljeda ili zbog poslova. Stoga u klubu jedva čekaju postavljanje umjetne trave na pomoćnom igralištu čime će se značajno poboljšati uvjeti za rad.

Domaće su povele već 10.minuti pogotkom Marije Herceg koju je lijepo pronašla Mandić. No, Donat je ubrzo izjednačio rezultat, a zatim postigao i drugi gol za odlazak na odmor.

U nastavku, pomalo razbijena Neretva bez dovoljno snage i koncentracije, nije uspijevala postići gol, dok su gošće to učinile još četiri puta i upisale posve zasluženu pobjedu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250