DALIBOR MILAN 1200/300px 2
DALIBOR MILAN 1200/300px 3

DRUGA ŽRL JUG

Na kraju sezone visoka pobjeda rukometašica Metkovića

Rukometašice Metkovića su u 17. kolu Druge lige Jug na svom terenu u vrlo dobroj igri pobijedile ekipu Zadra, rezultatom 34:23 (19:12), i tako na najbolji mogući način zaključile još jednu drugoligašku sezonu, uspješniju od nekih prethodnih.

Mlade Metkovke dokazale su i pokazale što znaju i što su naučile od svojih trenera. Iz utakmice u utakmicu igrale su sve bolje, čak i prepoznatljivo, njegujući vlastiti stil igre.

NIKOLA DOBROSLAVIĆ 740/300px

U nedjeljnom srazu sa Zadrankama imale su prednost koja se od 1:0 penjala do 6:2 , 12:6, 17:8 i 19:12 prije odlaska na odmor.

I u nastavku su domaće kontrolirale igru i rezultat, a razlika pogodaka bivala je sve veća (25:13, 25:15, 34:22) do konačnih 34:23!

MOST Nikica Hajvaz 740×154

Sastav i strijelci RK Metković:

Družijanić, Gustin 3, Obšivač 5, Magzan 1, Galov, Vidović 1, Grmoja 2, Anković 2, Srna 1, Jarak 1, Vladimir, Bule 8, Prnjić, Šiljeg 5, Crnčević 5, Marinković. Trener: Nedjeljko Dominiković.

Pred 100 gledatelja sudili su Čarapina (Split) i Delaš (K.Stari).

ROKO TOLIĆ 740/300px

DOIGRAVANJE ZA OSTANAK

U prvoj utakmici doigravanja Neretva pobijedila ŽNK Marjan

U prvoj utakmici doigravanja ženskih nogometnih prvoligaša (za ostanak), nogometašice Neretve iz Metkovića na svom terenu su nakon bolje i učinkovitije igre savladale s 3:1 ekipu Marjana iz Splita.

Već u 8. minuti Šiljeg je znalački poentirala za vodstvo, 1:0, a neumorna Marija Herceg priredila je novi razlog za slavlje svojim suigračicama u 28. minuti,kada je pogodila za 2:0. S tim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

Jedan od povremenih napada Marjana iskoristila je Prskalo u 48. minuti za smanjenje rezultata, na 2:1. Domaće su ubrzale ritam igranja, slagale su svoje napadačke akcije, i vrlo brzo u, 59. minuti došle su do novog pogotka. Loptu u mrežu za 3:1 uputila je Mandić.

Treba znati da će Neretva u doigravanja odigrati ukupno šest utakmica s Donatom, Marjanom i Viktorijom. S obzirom na to da već ima 15 bodova, u svih šest utakmica dovoljno joj je osvojiti još tri boda za siguran ostanak u prvoligaškom društvu, a taj cilj Neretva je ostvarila već u prvoj utakmici. Trenutačno, Donat ima 21 bod, Neretva 18, Marjan 5, a Viktorija 1.

Metkovke u nedjelju igraju s Viktorijom u Slavonskom Brodu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250