NAJVEĆA ŠTAFETNA I ULTRAMARATONSKA UTRKA U REGIJI
Metkovac Tihomir Bandur dio tima koji je osvojio 3. mjesto na UltraBalatonu

Lijepa sportska vijest stiže iz Mađarske, gdje je proteklog vikenda, 25. i 26. travnja, održana jedna od najvećih štafetnih i ultramaratonskih utrka u regiji – UltraBalaton. Među sudionicima bio je i naš sugrađanin Tihomir Bandur iz Metkovića, koji radi u Jysku u Opuzenu, a nastupio je kao član tima Jysk WestBalkan.
UltraBalaton je poznat kao iznimno zahtjevna utrka koja se trči oko jezera Balaton, a ukupna duljina staze iznosi čak 209 kilometara. Riječ je o događaju koji okuplja velik broj trkača i timova iz različitih zemalja, a natjecanje se odvija u više kategorija, uključujući i korporativnu.
Tim Jysk WestBalkan, sastavljen od 12 trkača, ostvario je odličan rezultat završivši utrku za 15 sati i 38 minuta. U konkurenciji čak 860 timova u korporativnoj kategoriji osvojili su izvrsno 3. mjesto, što predstavlja velik uspjeh s obzirom na jaku konkurenciju i zahtjevnost same utrke.
Ovaj rezultat značajno je sportsko postignuće za cijeli tim, ali i lijepa promocija lokalne zajednice iz koje dolazi Tihomir Bandur, koji je s ponosom sudjelovao u ovom međunarodnom izazovu.
UltraBalaton se smatra jednim od najvećih događaja ovakve vrste u srednjoj Europi, a završiti utrku u ovako brzom vremenu, uz plasman među najbolje, dokaz je vrhunske pripreme, timskog rada i izdržljivosti svih članova ekipe.
Čestitke Tihomiru i cijelom timu Jysk WestBalkan na sjajnom uspjehu!
Novosti1 danRADNO VRIJEME TRGOVINAPekarstvo Metkovka ove nedjelje radi na deset lokacija diljem doline Neretve
Novosti9 satiSUBOTA, 13. LIPNJAPoludnevna škola kajaka za djecu – avantura na vodi uz Narona Kayaking
Novosti2 danaDNEVNA DOZA FIZIKEU Gimnaziji Metković već deset godina traje priča koja ruši predrasude o mladima
Novosti13 satiEVO NA ŠTO TREBA PAZITIPolicija upozorava na sve veći broj prijava prevarenih građana – ovakve poruke nipošto ne otvarajte!
Kultura1 danEUROPSKI DANI ARHEOLOGIJE, 12. - 14. lipnja30 godina od otkrića Augusteuma u Naroni (1995. – 1996.)
Novosti1 danPP DUBROVNIKPolicija i ove godine nagradila najuzornije vozače u prometu
Sport2 danaVK NERETVANSKI GUSARNika Cetina među 11 najboljih juniorki svijeta na Filippi Lido Trophyju
Novosti9 satiZA SIGURNIJE KRETANJE UZ MALU NERETVUOpuzenu odobreno 16 tisuća eura za rekonstrukciju šetnice ispod mosta na DC8























