LIDL GLOW RUN SPLIT 2019.

Lukrecija Krstičević prva u utrci na 5 km

U subotu, 16. lipnja održana je utrka Lidl Glow Run Split 2019. u organizaciji Run Croatia. Igračica RK Jerkovac Lukrecija Krstičević osvojila je prvo mjesto u kategoriji žena u utrci na 5 km.

Od 300 prijavljenih trkača iz 16 država, trčalo je njih 240 iz 14 država, a trčale su se utrke od 5 i 10 km. Osim naše Lukrecije, uspješna je bila i Nikolina Šustić Stanković koja je postala svjetska prvakinja u utrci na 10 km i u cilj ušla prva od svih muških i ženskih trkača.

U muškoj kategoriji prvo mjesto je u utrci na 10 km osvojio Nikola Oršulić, a u utrci na 5 km Kieran Barnes iz Velike Britanije. Moramo spomenuti i Emila Tomaševića iz Ploča koji je osvojio 4. mjesto u utrci na 5 km.

Čestitamo Lukreciji, kao i RK Jerkovac i svim uspješnim trkačima!

ŽENSKI NOGOMET

Poznate skupine 6. Međunarodnog turnira u Pljevlju, ŽNK Neretva prve utakmice igra s Brotnjom i Lokomotivom

Poznate su skupine 6. Međunarodnog turnira u Pljevlju, na kojem i ove godine sudjeluje naš prvoligaš ŽNK Neretva.

Tako će ove godine naše cure igrati u skupini sa ŽNK Brotnjom iz Čitluka i Lokomotivom iz Brčkog, a ako prođu skupinu u četvrtfinalu mogu ići na Crvenu Zvezdu ili Eminu iz Mostara.

Da je riječ o jednom od jačih ženskih međunarodnih turnira govori i činjenica da redovno na njemu nastupaju skoro svi jači ženski nogometni klubovi od Ljubljane do Skopja, a ove godine Neretva predstavlja ne samo Metković i Županiju, nego cijelu Hrvatsku.

Našim curama želimo što bolji plasman i puno sportske sreće.