ŽNK NERETVA DOČEKUJE VIKTORIJU

Je li konačno u nedjelju na pomolu i pobjeda?

U nastavku prvenstva Prve ženske nogometne lige Neretva u nedjelju s početkom u 13 sati na svom terenu dočekat će ekipu Viktorije iz Slavonskog Broda. Krajem rujna, preciznije 29. rujna ove godine, Neretva je pogotkom Nine Mijoč pobijedila nedjeljne suparnice na njihovom terenu s 1:0!

Međutim, poslije visoke 4:0 pobjede u srazu s Agramom, Metkovke su doživjele četiri uzastopna poraza, a u zadnjem kolu igrale su neodlučeno 2:2 s Katarinom Zrinskom.

Svi se stoga pitaju je li na redu pobjeda i je li moguće da će naše nogometašice u nedjelju nastaviti davno zaustavljenu žetvu bodova.

Naravno, teško je osuđivati djevojke i stručni stožer što su do sada sakupili samo 10 bodova. Igrale su s lidericama prvenstva, Splitom i Osijekom,te s moćnim Dinamom, a jedino što strši jest visok 5:2 poraz s Lepoglavom.

Nalaze se na četvrtom mjestu, Dinamo je odmakao za osam bodova, pratitelj Agram na petom mjestu ima šest bodova, pa se čini da naše ne mogu ni naprijed ni natrag, što se ljestvice tiče, a sigurno je i da neće ispasti jer imaju kvalitetu i stalni optimizam.

Možda je jedini problem što je klupa za pričuve sve „tanja“ ali će vrijedni trener Markota i njegovi suradnici doskočiti i tom problemu.

U svakom slučaju, nedjelja je lijepa prilika da se Neretva učvrsti na četvrtom mjestu, da se konačno iskažu i u realizaciji i punoj kontroli igre.

Kešina, Sušak, Terzić, Herceg, Dugandžić i ostale djevojke s Neretve hoće i mogu do vrijedne pobjede. U to smo sigurni, kao i brojni navijači tog uspješnog kluba.

BOD NA KRAJU DOIGRAVANJA ZA OSTANAK

Završena je jedna od najtežih sezona, Neretvanke ćemo i slijedeće godine gledati u Prvoj ligi

Neretvi samo bod na kraju doigravanja za ostanak u 1.HNLŽ.

Nogometašice Neretve i sljedeće će sezone igrati u 1.HNLŽ. Konačno je završena jedna od najtežih sezona u povijesti ne samo Neretve nego i sporta uopće.

U posljednjoj utakmici doigravanja za ostanak, Metkovke su igrale neodlučeno s Viktorijom iz Slavonskog Broda, 2:2 (2:1).

Gošće su u 21. minuti iskoristile neopreznost Neretvine obrane i pogotkom Kurkutović stigle do prednosti od 0:1.

Devet minuta kasnije dobro je reagirala Milinović koja je poravnala na 1:1.

U 39. minuti Marija Matuzić ubacila je loptu u vlastitu mrežu, za vodstvo Neretve, 2:1.

U nastavku su dvije ekipe opet pokazale želju i nastojanja da dođu do pobjede.

U 54. minuti Kurkutović postiže svoj drugi gol, a do kraja ni jedne ni druge nisu uspijevale promijeniti rezultat, koji inače odgovara i jednima i drugima.

Susret kojemu nisu nazočili gledatelji vodio je sudac Dario Košutić iz Šibenika, a Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Musulin, Šunjić, Sušak, Matić, Dedaj, Mijoč, Borovac, Bulum, Bokšić (Suton), Milinović (Jurković).

NEXTBIKE 300x250px
Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250