PORAZ U OREBIĆU

Igrači ONK Metković prekinuli pozitivan niz

Nakon dva kola u Županijskoj ligi ONK Metković je imao dvije čiste pobjede i šest bodova, a kako je u trećem kolu u nedjelju gostovao u Orebiću s kojim je do sada relativno dobro prolazio, očekivalo se da će Metkovci donijeti makar jedan bod.

Nažalost, to se nije dogodilo jer su već u prvom dijelu igrači Orebića imali 2:0. Ipak, Nikola Jelčić se potrudio da se na odmor ode s nadom jer je iz slobodnog udarca smanjio na 2:1 .

U nastavku je bolja igra Metkovića donijela ploda te je Josip Plećaš u 55. minuti poravnao na 2:2. Nakon toga gosti su dominirali, stvarali su prigode za pogotke. Velike prigode propustili su Šiljeg i Kaleb te Marević koji je pogodio vratnicu.

I kako to obično biva, ako se ne postigne gol za nokaut takmaca, tada se gubi. Orebić je osam minuta prije kraja uspio pogoditi za konačnih 3:2!

Šteta što Metković nije ostvario neodlučeno i nastavio dobar niz, ali što je tu je, treba digunuti glavu i čekati novu utakmicu.

Dodajmo da je Maestral na svom terenu s 4:1 izgubio od Hajduka iz Vela Luke.

NERETVA U ČAKOVCU OSIGURALA OSTANAK

Pogotkom Lorene Ljubice Bulum ŽNK Neretva osigurala ostanak u Prvoj ligi

Konačno prave vijesti s gostovanja nogometašica Neretve. Pobijedile su Metkovke u gostima Katarinu Zrinski, na igralištu NK Omladinac, Novo Selo Rok,s 1:0, pogotkom Lorene Ljubice Bulum u 50. minuti susreta.

Darovita Lorena iskoristila je kvalitetno dodavanje Mandić i svojoj ekipi priuštila golemu sreću zbog pobjede i konačane spoznaje da će Neretva i sljedeće sezone biti prvoligaš. I ne samo to, Neretva će ukoliko u posljednjem kolu u nedjelju pobijedi Viktoriju iz Slavonskog Broda zauzeti peto mjesto na ljestvici, što se konačnog plasmana tiče.

Treba reći da je  11 hrabrih djevojaka s Neretve tijekom utakmice uložilo goleme napore, svo svoje znanje i energiju kako bi pomogle klubu i doživjele radost pobjede. Imale su razdoblja dominacije, Mandić i Dedaj su pogodile okvir vrata Katarine Zrinske, ekipe koja je također imala nekoliko prigoda. Međutim, sve opasnosti od svoje mreže uspješno je otklanjala danas izvanredna Jelena Kešina.

Ovom pobjedom u gostima otklonjene su sve dvojbe oko Neretvine sudbine u prvoliogaškom društvu, a u nedjelju će se okončati nikad dulja ni čudnija natjecateljska sezona.

NEXTBIKE 300x250px
Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250