POMLAĐENA NERETVA UPISALA BODOVE

Iako oslabljene nogometašice Neretve stigle do nove pobjede

Arhivska fotografija

Nogometašice Neretve u okviru doigravanja za ostanak u Prvoj ligi ugostile su Viktoriju iz Slavonskog Broda koju su pobijedile s 3:1 (1:1).

Autogolom igračice Neretve, za divno čudo, Viktorija je ostvarila 0:1 u 24. minuti. Međutim, radost skromne ekipe Viktorije trajala je vrlo kratko, jer je Josipa Vego na dodavanje Nine Mijoč u 35.minuti poravnala na 1:1, te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Daleko bolja ekipa iz Metkovića ostvarila je svoju premoć golom u 65.minuti, a pogodila je za 2:1 Nina Mijoč, može se reći euro pogotkom.

Deset minuta kasnije Sušak je na dodavanje Mijoč, inače najbolje igračice utakmice, pogodila mrežu gošći za konačnih 3:1.

Metkovke su nastupile bez nekoliko svojih „zvijezda“, Mandić, Herceg, Šiljeg i Šunjić, ali su ostvarile svoj cilj, pobjedu.

USPJEH NERETVE

Neretva u Ljubuškom postigla 11 golova

Nogometaši Neretve gostovali su u utorak u Ljubuškom gdje su odigrali pripremnu utakmicu s BiH drugoligašem Slogom i pobijedili, 0:11 (0:5).

Već u 15. minuti gosti su imali 0:3 rezultat. U prvom dijelu su igrali za čistu peticu, a u drugom dijelu još i bolje.

Trener Mario Svaguša nije krio svoje zadovoljstvo kako visokom pobjedom tako i samom igrom svoje momčadi:

-Kako ne bih bio zadovoljan kod takvog rezultata ali i igre naših igrača, od najiskusnijih do onih najmlađih. Pokazali su htijenje, napredak, borbenost, znanje i preciznost, tražeći svoje stalno mjesto u momčadi. Raduje me spoznaja da su naši igrači pokazali zajedništvo, da se uvažavaju i pomažu u igri i što su svi optimistični, unatoč napornim treninzima i vježbanju dvaput na dan. I zbog toga su u srijedu dobili „slobodno“, a od četvrtka krećemo dalje i još intenzivnije-poručio je Neretvin trener .

Golove za Neretvu postigli su Katavić i L. Bubalo po 3, Ivan Buhač (2), te Zovko, Miličević i  I .Raguž po jedan.

Sloga (Ljubuški)-Neretva 0:11 (0:5)

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl9 Banner 300×250