Dalmata Jura shop LPG Narona
GAZ Benz 1200x400px

24. MARATON LAĐA

Gradonačelnik Dalibor Milan čestitao UL Crni put na brončanoj medalji

Gradonačelnik Metkovića Dalibor Milan čestitao je UL Crni put na osvojenoj brončanoj medalji na 24. Maratonu lađa na Neretvi.

Brončana medalja za UL Crni put na 24. Maratonu lađa na Neretvi

Lađari Crnoga puta osvojili su brončanu medalju na 24. Maratonu lađa na Neretvi! Momci, svaka vam čast! Junački ste se borili do samoga cilja, a vaša medalja na ponos je našega grada!
Velike čestitke i ostalim ekipama iz Metkovića – UL Sv. Ilija Metković, UL Sv. Ilija Metković 2, UL Jerkovac, UL Jerkovac Juniori, UL Crni put juniori, Domagojevi gusari Vid i Veterani 4. Gardijske brigade.

Čestitam i pobjednicima, lađarima Stabline, drugoplasiranom Zagrebu i svim ekipama koje su sudjelovale na ovogodišnjem Maratonu!

Unatoč epidemiološkim mjerama, naši lađari i danas su priredili pravi spektakl na Neretvi, a predivne slike iz Neretve danas su otišle u cijelu Hrvatsku, Europu i svijet! Pokazali smo svima našu tradiciju, koju još uvijek živimo i s ponosnom možemo čekati iduću godinu i novi Maraton!

25. MARATON LAĐA NA NERETVI

Lađari Zagreba podigli Veliki štit kneza Domagoja, Stablina druga, Crni put treći

Udruga lađara Zagreb pobjednik je 25. Maratona lađa na Neretvi te je osvojila Veliki štit kneza Domagoja.

Drugi u cilj ušli su lađari Stabline, a treća je metkovska ekipa Crni put.

Kao četvrti su ušli Gusari iz Komina, a peti lađari Općine Slivno.

Na Maratonu je nastupilo šest ekipa iz Metkovića. Osim Crnoga puta, koji je osvojio brončanu medalju, UL Sveti Ilija osvojila je sedmo mjesto. Lađari Jerkovca na cilj su došli 13., Veterani 4. gardijske brigade 18., druga ekipa Sv. Ilije 21., a Domagojevi gusari iz Vida 27.