OČUVANJE ZDRAVLJA HRVATSKIH BRANITELJA
U Metkoviću prezentirani Veteranski centri za HB, 21 dan besplatne rehabilitacije za branitelje i njihove obitelji

Predstavnici Ministarstva hrvatskih branitelja, ravnatelj Uprave za savjetodavnu, psihosocijalnu i zdravstvenu pomoć Ministarstva hrvatskih branitelja gospodin Dinko Tandara, general zbora u miru dr. sc. Josip Lucić i ravnatelj Doma hrvatskih veterana gospodin Zvonimir Kalčik, jutros su u Metkoviću održali Javnu tribinu na kojoj su prisutnima prezentirali Veteranske centre za hrvatske branitelje u Republici Hrvatskoj.
Riječ je o projektu Ministarstva hrvatskih branitelja na čelu s ministrom Tomom Medvedom, koji ima za cilj očuvanje zdravlja hrvatski branitelja i njihovih obitelji, a putem kojeg je svim hrvatskim braniteljima, dragovoljcima i stradalnicima domovinskoga rata te njihovim širim obiteljima omogućena potpuno besplatna rehabilitacija u Veteranskim centrima za HB diljem Republike Hrvatske. Za sada je riječ o novoizgrađena četiri takova centra u RH, Sinj, Šibenik, Petrinja i Daruvar, a po riječima gosp. Dinka Tandare u planu je izgradnja još tri.
Paket uključuje 21 dan rehabilitacije u moderno opremljenim centrima sa svim sadržajima, i to potpuno besplatno.
Bilo da se radi o skupini kolega branitelja ili pojedinačno, odnosno branitelja sa suprugama, svima je omogućen besplatan odmor, a sve što trebaju učiniti je ispuniti kratku prijavnicu, priložiti anamnezu te naznačiti vrijeme u kojem bi išli na rehabilitaciju. Ili jednostavno se obratiti najbližem centru za hrvatske branitelje: Područni odjel Ministarstva hrvatskih branitelja u Metkoviću, Kralja Zvonimira 22 – kontakt telefon 020 690 040 ili mail metkovic@branitelji.hr.
Kako je istaknuo general Lucić, pošto je riječ o novoj usluzi za hrvatske branitelje, Veteranski centar u Sinju za sad bilježi kapacitet popunjenosti do 50 posto te bi se aranžman mogao realizirati u svega mjesec dana.
Ravnatelj Doma hrvatskih veterana gosp. Zvonimir Kalčik prezentirao je kompletnu uslugu o kojoj više možete pronaći na stranicama Ministarstva hrvatskih branitelja.
Izlaganje je sa zanimanjem pratio i gradonačelnik Dalibor Milan, koji je gosp. Dinka Tandaru upitao što je sve potrebno da i dolina Neretve, konkretno Metković dobije jedan takav centar, s obzirom da je najavljena gradnja još tri centra. Gosp. Tandara je odgovorio da nije on taj koji odlučuje, da se odluke donose nakon duboke analize braniteljske populacije, ali da ništa nije isključeno te u skoroj budućnosti najavio još neke korisne projekte za branitelje samce, kao i staračke domove za hrvatske branitelje. Svi projekti su financirani iz EU fondova.
Uz djelatnicu Ministarstva hrvatskih branitelja u Metkoviću gđu. Eleonoru Pavlović, Javnoj tribini su nazočili i brojni branitelje te predstavnici braniteljskih udruga i organizacija sa područja Metkovića i čitave doline Neretve.
Obavijest o korištenju usluga Veteranskih centara u Šibeniku i Sinju
Novosti3 sataRADNO VRIJEME TRGOVINAPekarstvo Metkovka ove nedjelje radi na deset lokacija na području doline Neretve
Novosti10 satiBROJNE MOGUĆNOSTI ZA NASTAVAK PROIZVODNJEProdaje se gospodarski kompleks u Borovcima – više od 27 tisuća četvornih metara proizvodnog potencijala
Sport2 danaSTADION 'IZA VAGE'NK Neretva krenula s pripremama za novu sezonu: Galov najavio borbu za vrh i plasman u viši rang
Novosti3 danaINICIJATIVA RADNIKAPoziv žrtvama azbesta iz tvornice Azbest – Plobest Ploče: Traže se radnici i njihovi nasljednici koji nisu ostvarili pravo na odštetu
Novosti3 danaSREDNJOŠKOLSKO OBRAZOVANJEVelik interes za upis Web dizajna u Opuzenu, Gimnazija Metković ponovno popunjena
Novosti1 danOBLJETNICA USTROJAVANJA35 godina od prvog postrojavanja 1. Bojne 116. brigade Hrvatske vojske „Metkovska bojna“
Crna kronika2 danaPP METKOVIĆMetkovska policija razriješila prevaru starice “tešku” gotovo 24 tisuće eura
Novosti2 danaJAVNA USTANOVA ZA UPRAVLJANJE ZAŠTIĆENIM DIJELOVIMA PRIRODE DNŽIshođena građevinska dozvola za Posjetiteljsko-interpretacijski centar prirodne baštine Neretva na dlanu
































