FOTOKOMENTAR
Što kažete na dizajn novih betonskih graničnika?
Na sam pogled na nove ‘kockice’ koje se postavljaju centrom našeg grada ne možete ostati ravnodušni. Betonski su to graničnici koje bi trebali služiti pješacima i onemogućiti parkiranje na nogostupu. Međutim, zbog svog oblika i površine na nekim mjestima zauzimaju i do trećinu hodnog prosotra, te kao takvi pomalo su opasni upravo za te pješake.
Hrapavi, kockastog oblika sa obloženim kamenčićima… Dok se drugi gradovi trude svakim novim detaljom doprinijeti vizuri grada, naši graničnici su dizajnirani da niti jedan slučajno okrznuti prolaznik ne prođe bezbolno. Ali to je možda samo naše mišljenje? Što vi kažete na nove ‘kockice’ koje se ovih dana postavljaju po našem gradu?




