VREMEPLOV
Prelijepa Metkovka Branka Bebić na današnji je dan prije 25 godina postala Miss Hrvatske

Na današnji dan prije 25 godina u Opatiji prelijepa Metkovka Branka Bebić (udana Krstulović) proglašena je najljepšom i ponijela laskavu titulu Miss Hrvatske.
Rodila se u Metkoviću gdje je završila osnovnu i srednju ekonomsku školu, a kasnije je u Zagrebu završila i Ekonomski fakultet. Branka živi i radi u Zagrebu, a jedno vrijeme je provela i u Milanu kao manekenka i model.
Prijavila se za izbor Miss Hrvatske 1994. godine. Na regionalnom natjecanju u Dubrovniku u kolovozu osvojila je titulu Miss Južnog Jadrana. Nakon toga na natjecanju u Umagu u rujnu među četrdesetak ljepotica izborila je ulazak u polufinale. Na finalnom natjecanju u Opatiji 2. listopada 1994. osvojila je titulu Miss Hrvatske.
U Sun Cityju u Južnoj Africi plasirala se među pet najljepših žena svijeta 1994. godine osvojivši četvrto mjesto i titulu Miss Europe.
Branka je mnogo doprinijela afirmaciji Hrvatske i rodnog joj Metkovića diljem svijeta. Zapažena je i njena izjava u Sun Cityju kada je izjavila da je na njenu domovinu Hrvatsku izvršena agresija te da želi da u budućnosti Hrvatska bude slobodna i suverena zemlja.

Piše: Nikica Medak
Novosti2 danaBLAGDAN TIJELOVOTrgovine Pekarstvo Metkovka neće raditi u četvrtak, 4. lipnja
Novosti1 danGRAD METKOVIĆPoziv vlasnicima/posjednicima zapuštenih i neurednih zemljišta, okućnica i ograda
Crna kronika1 danPP METKOVIĆKazneno prijavljen za prodaju marihuane i kokaina
Sport3 danaGOLIJADA ZA KRAJ SEZONENeretva ispratila Hrvatski vitez s osam pogodaka, Galov poručio: “Na dobrom smo putu”
Novosti2 danaPROJEKT GECO 2.2Održana II. nacionalna konferencija u sklopu projekta Green economy and CO2.2
Novosti3 danaZA TRI PROJEKTA ODOBRENO 130 TISUĆA EURABespovratna sredstva za nove projekte u Općini Kula Norinska
Sport3 danaTRENINZI I EDUKATIVNE RADIONICEPočinje provedba projekta „Grad rukometa igra za djecu i mlade – teren za sve“
Kultura1 danKRISTALI SOLI PRETVORENI U UMJETNIČKA DJELAUmjetnost od soli na ušću Neretve: Drago Dragan Erak predstavio „Sat“ i „Sidro“



















