CENTAR ZA DJECU S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU 'RUKA PRIJATELJA'
Potpredsjednici Vlade, ministri Branko Bačić i Oleg Butković u petak u Metkoviću

Potpredsjednici Vlade, ministar prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković sa županom Nikolom Dobroslavićem i gradonačelnikom Daliborom Milanom će u petak, 12. siječnja 2024. godine obići završene radove na uređenju Centra za djecu s teškoćama u razvoju u Metkoviću, na katu zgrade Dnevne bolnice Metković.
Program posjeta započinje 9:00 sati u Metkoviću gdje će sudjelovati u obilasku završenih radova na Centru za djecu u s poteškoćama u razvoju.
Po završetku programa u Metkoviću, spomenuta delegacija će u Veloj Luci na otoku Korčuli u 12:30 obići novoizgrađeni Pomorsko-putnički terminal Vela Luka nakon čega će započeti i svečano otvaranje samo terminala.
Riječ je o projektu ukupne vrijednosti 14,8 milijuna eura, a radovi su obuhvaćali premještanje luke iz centra Vela Luke u novi pomorsko-putnički terminal s ciljem povećanja kapaciteta i smanjenja zakrčenosti luke. U sklopu projekta uređeno je 515 metara obalne trase te su izgrađena nova tri trajektna veza. Projekt izgradnje Pomorsko-putničkog terminala Vela Luka dio je velikog ciklusa ulaganja u lučku infrastrukturu diljem Jadrana gdje je do danas ugovoreno ukupno 25 projekata sufinanciranih europskim sredstvima.
Po završetku svečanosti predviđeno je uplovljavanje prvog trajekta na novootvoreni pomorsko-putnički terminal.
PU DUBROVAČKO-NERETVANSKA
Preporuke građanima zbog očekivanog pojačanog intenziteta prometa za uskršnje blagdane
Povećan intenzitet prometa se očekuje na svim cestovnim pravcima kao i na graničnim prijelazima

Zbog povećanih gužvi koje se uoči i nakon uskršnjih blagdana očekuju na graničnim prijelazima Policijske uprave dubrovačko-neretvanske želimo obavijestiti građane o alternativnim pravcima i vremenima kada su najveće gužve kako bi mogli na vrijeme planirati svoja putovanja i izbjeći duža čekanja na graničnim prijelazima.
Najveće povećanje prometa koje može dovesti do dužih čekanja očekuje se od poslijepodnevnih sati sutra, 18. travnja, do večernjih sati u subotu, 19. travnja i ponovno tijekom cijelog ponedjeljka, 21. travnja, te stoga savjetujemo izbjegavanje putovanja u to vrijeme i preporučujemo putovanje tijekom noćnih sati.
Također, preporučujemo da se građani neposredno pred putovanje o stanju na graničnim prijelazima informiraju putem službene stranice HAK-a na kojoj se nalaze ažurirane informacije i pregled stanja na graničnim prijelazima putem kamera.
Obavještavamo građane i o alternativnim graničnim prijelazima:
Za MCGP Karasovići (RH/CG) preporučuje se GP Vitaljina
Za MCGP Gornji Brgat (RH/BiH) preporučuje se GP Čepikuće
Alternativa za MCGP Metković i MCGP Gabela Polje su granični prijelazi MCGP Nova Sela, MCGP Prud i MCGP Mali Prolog
Vodeći računa o navedenom policija u danima intenzivnijeg prometa planira službu s maksimalno raspoloživim brojem izvršitelja i maksimalnim brojem ulazno/izlaznih traka, a sve kako bi se čekanja na graničnim prijelazima svela na minimum.
Očekivane su gužve i na svim cestovnim pravcima
Također, u navedene dana se očekuje pojačan promet na svim cestovnim pravcima Dubrovačko-neretvanske županije stoga savjetujemo naše sugrađane da o tome vode računa tijekom planiranja svojih putovanja te ovim putem apeliramo na strpljenje u prometu i poštivanje svih prometnih pravila kako ne bi došlo do neželjenih posljedica u prometu.
Policijska uprava dubrovačko-neretvanska svojim sugrađanima želi sretan i blagoslovljen Uskrs!
- Novosti2 danaOBRAZOVANJE
Dalibor Milan: ‘Ulaganjem u školstvo, ulažemo u bolju budućnost’
- Kultura3 danaMINISTRICA KULTURE I MEDIJA POSJETILA OPUZEN
Ministrica Obuljen Koržinek najavila izgradnju Kulturnog centra u Opuzenu i podržala HDZ-ovog kandidata za gradonačelnika Zorana Popovića
- Novosti2 danaPRŠI NERETVA
Svečano potpisivanje ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt ‘Razvoj infrastrukture širokopojasnog pristupa na području Neretve’
- Novosti3 danaRADOVI NA VODOOPSKRBNOJ MREŽI
Ulica kneza Branimira kroz jutro bez vode