PODUZETNIČKE INICIJATIVE U RURALNIM SREDINAMA
Next Gen Neretva – konferencija o poduzetništvu i mogućnostima razvoja u dolini Neretve

U utorak, 24. rujna, s početkom u 9:30, u Hotelu Merlot u Opuzenu održat će se konferencija Next Gen Neretva, namijenjena svima koji žele saznati više o poduzetništvu i mogućnostima u dolini Neretve. Organizator događaja je tvrtka Startup Simple.
Konferencija ima za cilj približiti mladima, čiji su roditelji često vlasnici OPG-ova, poduzetničke inicijative te im pokazati mogućnosti ostanka i razvoja u ruralnim sredinama. Ivana Deak, vlasnica Startup Simple-a, ističe važnost povezivanja i inspiracije koja dolazi s ovakvih događaja:
“Konferencije su mi na početku karijere pomogle da se umrežim i steknem motivaciju. Danas, kao poduzetnica koja se vratila iz Zagreba i pokrenula biznis mentorstvo u dolini Neretve, vidim koliko je važno potaknuti mlade da ostanu i razviju vlastite projekte.”
Na konferenciji će sudjelovati ugledni poduzetnici iz cijele Hrvatske. Među njima su Dario Marčac (the Crew), Tino Prosenik (Gruntek.hr), Romana Ban (Split Tech City), dr. sc. Marlena Ćukteraš (RIT Croatia), Klaudia Krstičević (Happy Citrus), Marija Antunović (Croccantino) i Vinko Dragović (Brevwille). Lokalni poduzetnici također će imati priliku povezati se s predstavnicima poduzetničko-potpornih institucija iz Dubrovačko-neretvanske županije.
Posebna predavanja, poput online izlaganja Tomislava Pancirova, usredotočit će se na digitalne mogućnosti u poduzetništvu. Program uključuje i dvije panel rasprave: prva na temu poduzetničkih pogrešaka, a druga o kreiranju prostora za inovacije u dolini Neretve.
Medijski pokrovitelji događaja su Women in Adria, BYOB zajednica poduzetnih žena, Delta Radio, Radio Ploče i Klik Ploče. Organizatorica posebne zahvale upućuje sponzorima koji su prepoznali važnost ovog eventa, uključujući Grad Opuzen, Turističku zajednicu grada Opuzena, Općina Slivno i Agro Neretvu, te pokroviteljima poput Croccantina, Brevwille craft pivovare, Guuc sokova, Terra Madre i Happy Citrus Organic koji će osigurati da posjetitelji mogu uživati u lokalnim proizvodima tijekom konferencije.
Ulaznice su dostupne online, a mogu se kupiti i na dan događaja, do početka konferencije. Mjesta su ograničena, stoga se savjetuje ranija rezervacija.
Konferencija će okupiti mlade poduzetnike, lokalne poslovne ljude i stručnjake iz različitih industrija kako bi podijelili svoje poslovne prakse i strategije, te otvorili nove perspektive za poduzetništvo u dolini Neretve.
Raspored eventa
Next Gen Neretva – utorak, 24. rujna u Hotelu Merlot Opuzen (Podgradina 179/1)
Vrijeme početka: 9:00 – 10:00 – pregled karti i popisa gostiju
| Vrijeme izlaganja | Ime i prezime izlagača | Tema |
| 10:05 | Ivana Deak | Uvod u konferenciju i službeni početak eventa |
| 10:20 | Romana Ban predstavnica Split Tech City-a | TBA |
| 10:45 | Klaudia Krstičević Happy Citrus lokalna poduzetnica | TBA |
| 11:10 | Dario Marčac osnivač The Crew | TBA |
| 11:35 | Ivana Gillé, vlasnica Histeria Concept Store-a iz Dubrovnika | “Poduzetništvo iz perspektive jedne umjetnice.” |
| 11:50 | Marija Grgurinović Bebić voditeljica poduzetničkog inkubatora Ploče | TBA |
| 12:15 | Dario Marčac, Ivana Gille, Klaudia Krstičević i Vinko Dragović | 1. panel rasprava – fuck up-ovi u poduzetništvu |
| 13:15 | pauza za networking i coffee break | |
| 13:50 | Vinko Dragović vlasnik Brevwille pivovare | TBA |
| 14:15 | Tomislav Pancirov | Snimka predavanja na temu osobnog brenda |
| 14:40 | Dr. sc. Marlena Ćukteraš | TBA |
| 15:05 | Tino Prosenik vlasnik gruntek.hr | TBA |
| 15:30 | Marija Antunović vlasnica Crocantina | Promjena je jedina konstanta |
| 15:55 | Karmen Kutnjak, Tino Prosenik, dr.sc. Marlena Ćukteraš i Marija Antunović | 2. panel rasprava – kreiranje prostora za inovacije i poduzetništvo u Dolini Neretve |
| 16:55 – 17:05 | Ivana Deak | Zatvaranje eventa |
Crna kronika1 danDRAMA KOD METKOVIĆALiječnici se i dalje u bolnici bore za život 14-godišnjaka; pao je s romobila, oživljavali ga djelatnici Hitne pomoći…
Novosti1 danOBAVIJESTOtkazana manifestacija ‘Rijekom neretvanskih riječi’
Novosti2 danaOPUZENSKO LITOKlapska pjesma vraća se na opuzensku pjacu: U subotu prva Smotra klapa „Pivci moji ne pivajte“
Novosti2 danaGRADSKA SPORTSKA DVORANADan obitelji u Rukometnoj akademiji Jerkovac
Kultura1 danPRVI DAN LJETADrago Dragan Erak na Ušću Neretve izradio umjetničku instalaciju od soli “Bijela Zvijezda Mora”
Novosti2 danaPUTNIKOVIĆ, PELJEŠACPoziv na stručni skup ‘Terapije pomoću konja – iskustva i perspektive’
Novosti2 danaKOŠARKAŠKO IGRALIŠTEUdruga mladih ‘Kolektiv’ bogatim programom zaključila projekt „Ritam grada“
Novosti1 danTRUPIJADA SV. LIBERANA OPĆINE ZAŽABLJERodijaci i Gusarice pobjednici Trupijade: Još jedno nezaboravno izdanje završilo koncertom Tihe Orlića





















