Ostanimo u kontaktu

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ TEHNIČKE KULTURE

Metkovski osnovnoškolci prvi u šest kategorija

Objavljeno prije

Foto: OŠ don Mihovila Pavlinovića

Foto: OŠ don Mihovila Pavlinovića

Jučer je u Osnovnoj školi don Mihovila Pavlinovića održano 60. natjecanje mladih tehničara na županijskoj razini. Na svečanosti otvorenja sudionike su pozdravili gradonačelnik Metkovića Dalibor Milan, ravnateljica naše škole Žana Dodig te Jelena Vlahović, tajnica Zajednice tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije.

Natjecanju je pristupilo ukupno 55 natjecatelja iz 12 škola s naše županije i to OŠ Gruda, OŠ Cavtat, OŠ Marina Držića, OŠ Ivana Gundulića, OŠ Lapad, OŠ Župa Dubrovačka, OŠ Orebić, OŠ Blato, OŠ Vela Luka, OŠ Opuzen, OŠ Stjepana Radića i OŠ don Mihovila Pavlinovića.

Mladi tehničari su se natjecali u osam različitih područja tehničke kulture. Na županijskoj razini izrađivali su različite tehničke tvorevine: zaprežna kola, stepenice, stolno ogledalo, hidrauličku dizalicu, alat za crtanje okomica i drugo, dok su se mladi fotografi vizualno izražavali na temu Emocija pri izradi tehničke tvorevine.

Vrijeme predviđeno za provedbu natjecanja bilo je ovako raspoređeno: 45 minuta za pisanu provjeru znanja, 90 minuta za izradu tehničke tvorevine, 30 minuta za pripremu predstavljanja tehničke tvorevine te, na kraju, do 5 minuta za predstavljanje izrađene tehničke tvorevine.

Prvoplasirani natjecatelji iz svakog područja natjecat će se na državnoj razini koja će se održati u Poreču od 9. do 12. travnja ove godine. Nakon što Državno povjerenstvo potvrdi rezultate, tek tada će oni postati službeni rezultati županijskog natjecanja.

Rezultati učenika metkovskih osnovnih škola:

MAKETARSTVO I MODELARSTVO

 • 1. mjesto Ivana Vučić, 5. razred – mentorica Tomislava Ivanković (OŠ don M. Pavlinovića)
 • 3. mjesto Leona Medak, 5. razred – mentorica Marina Nikolić (OŠ Stjepana Radića)

ELEKTROTEHNIKA

 • 2. mjesto Viktor Matičević, 8. razred – mentorica Marina Nikolić (OŠ Stjepana Radića)
 • 3. mjesto Ivica Grbavac, 8. razred – mentorica Marina Nikolić (OŠ Stjepana Radića)

GRADITELJSTVO

 • 1. mjesto Veronika Brečić, 6. razred – mentorica Marina Nikolić (OŠ Stjepana Radića)
 • 2. mjesto Maria Perlić, 6. razred – mentorica Jelica Lazarević (OŠ don M. Pavlinovića)

MODELARSTVO UPORABNIH TEHNIČKIH TVOREVINA

 • 1. mjesto Josip Klobučić, 7.razred – mentorica Jelica Lazarević (OŠ don M. Pavlinovića)
 • 3. mjesto Ivan Šprlje, 7. razred – mentorica Marina Nikolić (OŠ Stjepana Radića)

STROJARSKE KONSTRUKCIJE

 • 1. mjesto Jure Zloić, 7. razred – mentorica Marina Nikolić (OŠ Stjepana Radića)
 • 3. mjesto Marko Cvitković, 7.razred – mentorica Tomislava Ivanković (OŠ don M. Pavlinovića)

OBRADA MATERIJALA

 • 1. mjesto Petar Blatančić, 7. razred – mentorica Marina Nikolić (OŠ Stjepana Radića)
 • 4. mjesto Marija Rastočić, 7.razred  – mentorica Jelica Lazarević (OŠ don M. Pavlinovića)

FOTOGRAFIJA

 • 1. mjesto Luka Popović, 7. razred – mentorica Marina Nikolić (OŠ Stjepana Radića)
 • 3. mjesto Matea Pavlović, 8. razred – mentorica Marina Nikolić (OŠ Stjepana Radića)
 • 5. mjesto Ivana Jerković, 7. razred – mentorica Tomislava Ivanković (OŠ don M. Pavlinovića)
 • 8. mjesto Katarina Jerković, 7. razred – mentorica Tomislava Ivanković (OŠ don M. Pavlinovića)

Tekst napisala: Jelica Lazarević,

učiteljica Tehničke kulture OŠ don Mihovila Pavlinovića

ZA OSOBNE POTREBE

17-godišnji mladić uzgajao indijsku konoplju

Objavljeno prije

Policijski službenici Policijske postaje Ploče su jučer, 13. srpnja, u poslijepodnevnim satima, držeći prismotru na brdu iznad mjesta Peračko Blato u Pločama, u zalijevanju manjeg nasada indijske konoplje zatekli 17-godišnjeg mladića.

Biljke su, svaka za sebe, bile posađene u kantama sa zemljom koje su se nalazile na djelomično kultiviranom zemljištu.

Kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno da je maloljetnik indijsku konoplju uzgajao za osobne potrebe, ali i za dalju prodaju zbog čega je kazneno prijavljen za kazneno djelo neovlaštene proizvodnje i promet drogama.

Policijska uprava dubrovačko-neretvanska

Nastavi čitati
Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl9 Banner 300×250
SNJEŽANA ĆUŽE 300px

Najčitanije