Ostanimo u kontaktu
MAXMART Akcija na keramiku 20+50 posto
DALMATA JURA SHOP – Katalog Akcija 1200×400
GAZ Benz 1200x400px
Zoran Popović, HDZ – Lokalni izbori Opuzen 2025
CAPITAL COMPANY – Prodaja stanova

ISTRAGA POKAZALA

Tvrtka iz Trebinja uvoznik 220 kg heroina zaplijenjenog u Pločama

Angažirala je hrvatskog špeditera za prijevoz kontejnera s drogom koja je trebala doputovati do krajnjeg odredišta u Belgiji, ali je izvađena u Hrvatskoj.

Objavljeno prije

Tvrtka iz Trebinja bila je uvoznik 220 kilograma heroina koji je stigao u kontejneru iz Turske.

Angažirala je hrvatskog špeditera za prijevoz kontejnera s drogom koja je trebala doputovati do krajnjeg odredišta u Belgiji, ali je izvađena u Hrvatskoj, nakon čega su kocke s olovom zavarene, a samo je jedna pošiljka s heroinom stigla do odredišta.

Piljenjem kontejnera i vađenjem droge policijski posao hrvatske policije nije bio završen. U suradnji s policijama drugih država, kamion koji je prevozio olovne kocke imao je diskretnu pratnju tijekom cijelog puta do Belgije kako bi zaštitili vozača koji je dovezao olovo, ali bez heroina na odredište.

ULTIMATE SPORTS GYM Grupni trening – 740

Heroin je u pločanskoj luci zaplijenjen 11. listopada prošle godine, a kontejner s olovnim kockama, koje su bile ponovno zatvorene, nastavio je put za Belgiju.

Kad je riječ o zapljeni 62 kilograma kokaina skrivenog u 54 paketića na brodu koji je prevozio ugljen iz jedne kolumbijske luke, “roba” je bila smještena na 16 metara ispod morske površine pa je postojala opasnost da se kokain, koji je kao i heroin bio namijenjen zapadnoeuropskom tržištu, odvoji od broda.

Kako doznaje Jutarnji list, skladište s drogom držali su jaki magneti, a nije bio zavaren kako to obično krijumčari rade.

To je već treća takva velika zapljena droge u pločanskoj luci.

Antonio Gerovac, pomoćnik glavnog ravnatelja policije, rekao je da je pločanska luka samo jedna od luka kojom kokain iz Južne Amerike stiže u Europu i da se u drugim europskim lukama bilježe puno veće zapljene droge. S ciljem ostvarenja i promicanja zajedničkih interesa u borbi protiv nezakonite trgovine narkoticima, jučer je u Ravnateljstvu policije potpisan Memorandum o suglasnosti između Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Ravnateljstva policije i Agencije Sjedinjenih Američkih država za borbu protiv narkotika.

Pomoćnik glavnog ravnatelja policije i načelnik Uprave kriminalističke policije u Ravnateljstvu policije Antonio Gerovac te ataše regionalnog Ureda DEA-e u Hrvatskoj Kevin Fejeran, potpisnici su Memoranduma koji je dokaz jačanja hrvatsko-američke suradnje u borbi protiv nezakonite trgovine drogama i ostalih oblika transnacionalnih kaznenih djela.

PGP METKOVIĆ

Policijski službenici u dva slučaja spriječili krijumčarenje osoba

Prema svim stranim državljanima se proveo postupak sukladno Zakonu o strancima

Objavljeno prije

policija
Foto: ilustracija

Policijski službenici Postaje granične policije Metković su tijekom posljednja dva dana spriječili pokušaj krijumčarenja stranih državljana i pomaganje u nezakonitim migracijama stranih državljana.

U prvom su slučaju 15. travnja, u ranim jutarnjim satima, prilikom nadzora državne granice, uočili skupinu osoba koja se ukrcala u vozilo slovenskih nacionalnih oznaka. Vozilo je uskoro zaustavljeno, a vozač je pokušao pobjeći, međutim u tome je spriječen.

Utvrđeno je da se radi o 28-godišnjem državljaninu Gruzije koji je, iz koristoljublja, navedene strane državljane namjeravao prevesti do dogovorenog odredišta.

ULTIMATE SPORTS GYM Grupni trening – 740

Zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Protuzakonito ulaženje, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma, vozač je, uz kaznenu prijavu, predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave dubrovačko-neretvanske.

U drugom su slučaju 16. travnja, u ranim jutarnjim satima na naplatnoj postaji zaustavili osobno vozilo kojim je upravljao 37-godišnji državljanin Turske.
U vozili se nalazilo više stranih državljana za koje se posumnjalo da su nezakonito ušli u Republiku Hrvatsku.

Kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno kako je 37-godišnjak stranim državljanima, koji su prethodno nezakonito prešli državnu granicu, pomagao u nezakonitom tranzitu Republikom Hrvatskom zbog čega je priveden na Općinski sud u Metkoviću gdje mu je izrečena novčana kazna od 6.630,00 eura. Obzirom da navedenu novčanu kaznu nije platio, određeno mu je zadržavanje u trajanju od 60 dana te je prepraćen u dubrovački zatvor.

Prema svim stranim državljanima koji su nezakonito ušli u Republiku Hrvatsku se proveo postupak sukladno Zakonu o strancima.

Nastavi čitati
Pekarstvo Metkovka – Sretan Uskrs
SNJEŽANA ĆUŽE 300px

Najčitanije