VIDEO/FOTO
Policija i carina na MCGP Karasovići u vozilu pronašli skriveno pola milijuna eura
Ovaj je pronalazak rezultat rada analitčkog tima sastavljenog od policijskih službenika i djelatnika carine koji su u prosincu prošle godine otkrili i gotovo 13 kg kokaina

U petak, 13. veljače, oko 5,50 sati, graničnoj kontroli na MCGP Karasovići, s namjerom izlaska iz Republike Hrvatske, pristupilo je osobno vozilo čeških nacionalnih oznaka kojim je upravljao ukrajinski državljanin u dobi od 24 godine, koji je u vozilu bio sam.
Policijski službenici u suradnji s djelatnicima carine pregledom vozila uočili su preinake u unutrašnjem dijelu vozila te su, koristeći posebna tehnička sredstva, uočili više skrivenih paketa oblijepljenih selotejp trakama zbog čega se posumnjalo na krijumčarenje te je zatražen nalog za pretragu.
Temeljem naloga Županijskog suda u Dubrovniku pretraženo je vozilo kada je u bočnim stranicama stražnjeg dijela vozila pronađeno 13 paketa u kojima se nalazio novac u valuti eura, u ukupnom iznosu od 500.000,00 eura.
Klikom na fotografiju se učitava video:
Novac i vozilo su uz potvrdu oduzeti, a ukrajinski državljanin uhićen i doveden u prostorije policije na kriminalističko istraživanje po završetku kojeg je uz kaznenu prijavu za kazneno djelo pranja novca, predan u pritvorsku jedinicu Policijske uprave dubrovačko-neretvanske.
Kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno da je novac putovao iz zemalja Zapadne Europe i da mu je krajnje odredište bila jedna od zemalja Jugoistočne Europe.
Važno je istaknuti da se u ovom konkretnom slučaju ne radi o slučajnom pronalasku novca, već o rezultatu zajedničkog rada analitičkog tima sastavljenog od policijskih službenika Policijske uprave dubrovačko-neretvanske i djelatnika carine Carinske uprave Dubrovnik, uz koordinaciju Ravnateljstva policije, koji analizom kretanja sumnjivih osoba izoliraju operativno interesantne osobe za koje se posumnja da se bave krijumčarenjem nedozvoljenih sredstava, nakon čega pristupaju izradi plana postupanja s ciljem njihovog uhićenja.
Ovaj pronalazak pola milijuna eura rezultat je upravo takvog rada, a isti analitički tim je u prosincu prošle godine otkrio 12,750 kg kokaina.
Novosti2 danaLISTA DEŽURNIH TRGOVINAPekarstvo Metkovka ove nedjelje radi na tri lokacije na području doline Neretve
Novosti2 danaAKVARIJ U POLJUZlatna ribica ponovno snimljena u dolini Neretve
Novosti1 danPOSTAVLJANJE INFORMATIVNO-EDUKATIVNIH TABLIZapočeo projekt Udruge Baštinik pod nazivom ‘Upoznaj svoj kraj’
Novosti1 danERASMUS PLUSUčenici Srednje poljoprivredne i tehničke škole Opuzen na stručnoj praksi u Frankfurtu na Majni
Sport12 satiODRŽANA IZBORNA SKUPŠTINAMato Glavinić novi predsjednik VK Neretvanski Gusar
Novosti14 satiKAZALIŠTE PLAYDRAMAPredstava ‘Mrtvi kut’ u četvrtak na daskama GKS-a Metković
Novosti3 danaČISTA SRIJEDA ILI PEPELNICADanas počinje Korizma, 40 dana duhovne obnove pred najveći kršćanski blagdan – Uskrs
Novosti6 satiOTVORENE PRIJAVEDVD Metković poziva nove članove: Postani vatrogasac ili vatrogaskinja






















