TJEDNO IZVJEŠĆE ZA PROMET
Najveća koncentracija alkohola zabilježena je kod vozača u Krvavcu, dok Metkovcu najveća novčana kazna

U proteklom tjednu na području Policijske uprave dubrovačko-neretvanske zabilježena je jedna prometna nesreća s ozlijeđenim osobama u kojoj je jedna osoba teže ozlijeđena. S materijalnom štetom zabilježene je jedna prometna nesreća.
Provodeći mjere kontrole prometa policijski službenici su protiv počinitelja prometnih prekršaja poduzeli 274 represivnih mjera od kojih izdvajamo mjere poduzete prema osobama, počiniteljima prekršaja koji su najčešći uzročnici težih prometnih nesreća tzv. „četiri ubojice u prometu“ te je tako 95 osoba sankcionirano zbog prekoračenja dopuštene brzine kretanja, 46 mjera poduzeto je prema osobama koje nisu koristile sigurnosni pojas, 6 osoba prekršajno je sankcionirano zbog vožnje u alkoholiziranom stanju, a 9 osoba je sankcionirano zbog nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje.
– Od ostalih prekršaja izdvajamo 18 mjera poduzetih zbog nepropisnog pretjecanja i 21 mjeru poduzetu zbog isteka prometne dozvole.
Najveća koncentracija alkohola zabilježena je u Krvavcu
Najveća koncentracija alkohola od 2,18 g/kg izmjerena je u večernjim satima, 8.siječnja, 32-godišnjaku koji je s osobnim vozilom dubrovačkih registarskih oznaka zaustavljen prilikom prometne kontrole na Obali Ante Starčevića. Također je utvrđeno kako tijekom vožnje nije koristio sigurnosni pojas.
Vozač je isključen iz prometa i zadržan do prestanka djelovanja opojnog sredstva nakon čega je prekršajno sankcioniran novčanom kaznom od 11.580,00 kuna i tromjesečnom zabranom upravljanja vozilima B kategorije.
Najveća novčana kazna izrečena je u Metkoviću
Najveća novčana kazna u iznosu od 15.500,00 kuna izrečena je 9. siječnja 25-godišnjaku kojem je prilikom kontrole prometa u Ulici Zrinskih i Frankopana pronađena manja količina marihuane kada mu je ponuđeno preliminarno testiranje na prisutnost droge u organizmu što je odbio, a osim toga, vozač kod sebe nije imao osobnu iskaznicu.
Zbog počinjenih prometnih prekršaja vozač je isključen iz prometa i novčano kažnjen gore spomenutim novčanim iznosom kao i tromjesečnom zabranom upravljanja vozilima B kategorije.
Policijska uprava dubrovačko-neretvanska
Novosti12 satiFIS LJUBUŠKITjedna super ponuda za obiteljsku kupovinu
Novosti2 danaNOVO U METKOVIĆUOtvoren boutique Luxelle: nova adresa za svečane prigode
Novosti1 danGRADONAČELNIK OPUZENA PROTIV UKIDANJA SIT TEHNIKEMataga upozorava: Ukidanje SIT tehnike moglo bi ugroziti budućnost agruma u dolini Neretve
Sport1 dan'EL CLASICO' NA PODVORNICIBez pobjednika u neretvanskom derbiju: Neretva remizirala u Opuzenu i prepustila vrh Zagori
Sport2 danaPAKET24 PREMIJER LIGA - LIGA ZA OSTANAKMetković-Zalmo u dramatičnoj završnici slavio protiv Varaždina
Novosti2 danaKINO POBJEDAPremijera dokumentarnog filma ‘Lađa u New Yorku’ večeras u Metkoviću
Kultura1 danPOGLEDAJTE VEČERAS NA HTV 3Najava emisije ‘Na rubu znanosti’, gost Miško Erak, i konferencije Ilirikon 2026.
Novosti12 satiKONFERENCIJA ZA MEDIJEAFERA ‘TETAK’ Milan pozvao Grmoju da ostane dosljedan i podigne prijavu protiv samoga sebe
























