TJEDNO IZVJEŠĆE ZA PROMET
Najveća koncentracija alkohola od 2,41 g/kg zabilježena je u Metkoviću

Dovršenim kriminalističkim istraživanjem policijskih službenika Službe kriminalističke policije ove Policijske uprave tri muške osobe u dobi od 58, 50 i 18 godina, od kojih je jedan policijski službenik, osumnjičeni su za kazneno djelo „Protuzakoniti lov i ribolov“.
Osumnjičeni su u četvrtak, 5. rujna, oko 11 sati, zatečeni u Nacionalnom parku Mljet, gdje je ribolov zabranjen, u obavljanju ribolova nedozvoljenim sredstvom.
Policija protiv osumnjičenih podnosi kaznenu prijavu u redovnoj zakonskoj proceduri, a osumnjičeni policijski službenik je udaljen iz službe do okončanja disciplinskog postupka.
Tjedno izvješće za promet
U proteklom tjednu na području Policijske uprave dubrovačko-neretvanske zabilježeno je 28 prometnih nesreća u kojima su 4 osobe teže, a 11 ih je lakše ozlijeđeno. S materijalnom štetom zabilježeno je 13 prometnih nesreća.
Provodeći mjere kontrole prometa policijski službenici su protiv počinitelja prometnih prekršaja poduzeli 1085 represivnih mjera od kojih izdvajamo mjere poduzete prema osobama, počiniteljima prekršaja koji su najčešći uzročnici težih prometnih nesreća tzv. „četiri ubojice u prometu“ te su tako 753 osobe sankcionirane zbog prekoračenja dopuštene brzine kretanja, 68 mjera poduzeto je prema osobama koje nisu koristile sigurnosni pojas, 9 osoba prekršajno je sankcionirano zbog vožnje u alkoholiziranom stanju, a 27 osoba sankcionirano je zbog nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje.
– Od ostalih prekršaja izdvajamo 33 mjere koje su poduzete zbog nepropisnog pretjecanja i 33 mjere poduzete zbog nepropisnog zaustavljanja i parkiranja.
Najveća koncentracija alkohola od 2,41 g/kg zabilježena je u Metkoviću
Najveća koncentracija alkohola od 2,41 g/kg izmjerena je u četvrtak, 5. rujna, u Ulici Petra Krešimira IV u Metkoviću, 39-godišnjaku koji je upravljao osobnim vozilom dubrovačkih registarskih oznaka i pri tom nije koristio sigurnosni pojas.
Vozač je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva te mu je izdan prekršajni nalog s izrečenom novčanom kaznom od 16 tisuća kuna i predloženom zaštitnom mjerom zabrane upravljanja motornim vozilima u trajanju od 12 mjeseci što je ujedno i najveća izrečena kazna u proteklom tjednu.
Najveća zabilježena brzina kretanja
Najveća brzina kretanja zabilježena je 2. rujna, u Korčuli, na DC-118, 20-godišnjem recidivistu prometnih prekršaja, koji se neregistriranim motociklom kretao brzinom od 150 km/h u mjestu gdje je dozvoljena brzina kretanja 60 km/h i koji se nije zaustavio na policijski znak za zaustavljanje. Također je utvrđeno da motociklom upravlja prije stjecanja prava na upravljanje motornim vozilima.
Zbog počinjenih prometnih prekršaja policija je protiv 20-godišnjaka nadležnom Općinskom sudu podnijela optužni prijedlog s prijedlogom novčanog kažnjavanja u iznosu od 13 tisuća kuna i kaznom zatvora u trajanju od 60 dana.
Policijska uprava dubrovačko-neretvanska
Novosti1 danRADNO VRIJEME TRGOVINAPekarstvo Metkovka ove nedjelje radi na deset lokacija na području doline Neretve
Novosti2 danaBROJNE MOGUĆNOSTI ZA NASTAVAK PROIZVODNJEProdaje se gospodarski kompleks u Borovcima – više od 27 tisuća četvornih metara proizvodnog potencijala
Novosti2 danaMETKOVSKO LJETONera Etwa 2026. ovog vikenda u Metkoviću: Dva dana glazbe, craft piva i street fooda u Gradskom parku
Novosti3 danaOBLJETNICA USTROJAVANJA35 godina od prvog postrojavanja 1. Bojne 116. brigade Hrvatske vojske „Metkovska bojna“
Novosti2 danaPOGLEDAJTE VIDEOProjekt Gornji horizonti: Novi video upozorava na moguće posljedice za deltu Neretve
Kultura2 danaFESTIVAL SKALASkupnom izložbom likovnih umjetnika otvoren još jedan kulturni biser Metkovskog ljeta
Crna kronika2 danaPP METKOVIĆMetkovska policija u rekordnom roku pronašla bezobzirnog kradljivca
Kultura2 danaPODRŽITE MANIFESTACIJUPovratak Bijelovirske večeri: Kulturna udruga Bijeli Vir obnavlja omiljenu manifestaciju

















