SVETI IVAN
Zlatni pir Plećaša na Dragoviji

Na Dragoviji nadnevka 24.06.1967. u crkvi svetog Ivana Krstitelja vjenčali su se Ante Plećaš i Tonka rođ. Taslak. Jučer na istom mjestu 50 godina kasnije obnovili su svoj bračni zavjet u nazočnosti svoja četiri sina i sedmero unučadi.
Iako se tradicionalno sveti Ivan slavi i u Prudu, na Dragoviji se okupio veliki broj vjernika, misno slavlje uz nazočnost župnika don Mile Čale predvodio je bivši župnik don Mladen Margeta koji je zbog rodbinske veze sa slavljenikom istaknuo kako je i prije pedeset godina nazočio vjenčanju.
Na početku slavljenja svete Mise prethodila je tradicionalna procesija sa kipom sv Ivana Krstitelja kojeg su nosili četvorica Ivana. Dragovija je jučer bez stalnih stanovnika koji su se 70-ih godina uglavnom iselili u Metković.
Piše: Marko Marušić
Novosti1 danNOVO U METKOVIĆUOtvoren boutique Luxelle: nova adresa za svečane prigode
Glazba3 danaTAJNE STAZEMlada Metkovka Ena Nižić objavila svoj prvi singl
Sport3 danaNERETVANSKI 'EL CLASICO' NA PODVORNICINeretva gostuje kod Neretvanca, trener Galov: ‘Bit će to tvrda i bespoštedna borba svih devedeset minuta’
Novosti2 danaMINISTARSTVO MORA, PROMETA I INFRASTRUKTUREOpćini Slivno 100.000 eura za sanaciju i dogradnju mula u Kleku
Novosti2 danaSPORTSKO-ZABAVNA MANIFESTACIJAOdržane igre za djecu s teškoćama ‘Sportski susreti prijateljstva’
Novosti2 danaSREDNJA POLJOPRIVREDNA I TEHNIČKA ŠKOLA OPUZENErasmus+ mobilnosti u Turskoj: Učenici na stručnoj praksi, nastavnici na usavršavanju
Novosti3 danaSPORTSKE IGRE MLADIHU Metkoviću održana promocija policijskog zvanja
Sport1 danPAKET24 PREMIJER LIGA - LIGA ZA OSTANAKMetković-Zalmo u dramatičnoj završnici slavio protiv Varaždina



























