'PALIVATRE' UOČI IVANDANA
Ivanski krijesovi obasjali Metković i okolna mjesta

Večeras je u Metkoviću zavladalo veselje – u brojnim gradskim i prigradskim naseljima, uoči blagdana sv. Ivana Krstitelja, tradicionalno su zapaljeni Ivanski krijesovi, lokalno zvane i Palivatre.
Ova drevna tradicija svake godine okuplja djecu i odrasle oko vatre, a najviše radosti donosi mališanima koji s osmijehom preskaču plamen – uz mnogo smijeha, igre i dobre energije.
U nastavku donosimo djelić atmosfere kroz prigodnu fotogaleriju s Verajnina guvna gdje se ova tradicija očuvala preko 200 godina te s Predolca pored vodovoda i Jaslina.
Novosti2 danaIZLETIŠTE NA NORINUKonoba Budoni priprema vinsku večer uz vrhunsku gastronomiju i kvalitetna vina
Novosti1 danNOVI SUSTAV KONTROLE ULASKA U EUKolaps na graničnim prijelazima: Višesatna čekanja u Doljanima, Bijači i Gabela Polju
Novosti3 danaPROMJENA REŽIMA PROMETANa međunarodnim graničnim prijelazima s BiH omogućeno kretanje praznih teretnih vozila kategorije N1
Novosti3 danaCENTAR ZA PODUZETNIŠTVO DNŽJavni poziv za subvencionirano korištenje poslovnog prostora u Poduzetničkom inkubatoru Ploče
Novosti3 danaPETAK, 19. LIPNJAShopping Day u FIS centrima – danas popust na cjelokupan asortiman!
Novosti16 satiSPOMENIK ŽRTVAMA FAŠISTIČKOG TERORAPolaganjem vijenaca obilježen Dan antifašističke borbe u Metkoviću
Kultura3 danaGKS METKOVIĆ„Pjesmom, plesom i srcem za Dina“: KUD Metković održao emotivan završni koncert
Novosti1 danSKU ISPOD MOSTAPočele pripreme za sezonu kupanja na Neretvi: Uređuju se skakaonice za tradicionalne skokove





























