NOVI RENDGEN POČEO S RADOM
Dom zdravlja Metković ima najmoderniji RTG uređaj, samim tim i dijagnostika će biti puno bolja

U Domu zdravlja Metković instaliran je novi RTG uređaj te shodno tome RTG i UVZ kabinet nastavlja sa svojim uobičajenim radom.
19 godina star uređaj zamijenjen je s novim 130 tisuća eura vrijednim rendgenom
– Budući da je postojeći rendgen uređaj nabavljen 2000. godine, sigurno je upitno do kada bi on ovako mogao raditi i bilo je nužno zanoviti novom opremom, a projekt prekogranične suradnje nam se pokazao idealan u svemu tome. Vrijednost RTG uređaja je oko 960 tisuća kuna i gotovo u potpunosti je financiran EU sredstvima. Riječ je o korejskom Hitachi-ju, tzv. Drgemu, kojim su opremljene manje više sve zdravstvene ustanove, – rekao nam je ravnatelj Doma zdravlja Metković, gosp. Mihovil Štimac.
RTG i UVZ kabinet nastavlja s uobičajenim radom
Inženjerku radiologije Martinu Matagu smo upitali što novi rendgen znači za nju i pacijente:
– Riječ je o novim, naprednim tehnologijama i digitalizaciji gdje se može obraditi više pacijenata, gdje je manje zračenje i za pacijente i za osoblje i gdje se može više manipulirati sa slikama. Slika se može bolje obraditi i iz nje se može dobiti više informacija i, naravno, samim time dijagnostika je puno bolja. Više se neće moći dogoditi da neki snimak nije uspio nego će se moći doraditi, nema filmova nego je sve na CD-ovima i samim time je manja potrošnja i manji su mjesečni računi, – reklama nam je Mataga.
Podsjetimo, uz spomenuti RTG uređaj Dom zdravlja Metković je putem projekta prekogranične suradnje Interreg – IPA CBC Hrvatska, Bosna i Hercegovina i Crna Gora, već nabavio laser, ultrazvučni uređaj, stomatološku stolicu, holter EKG-a te vozilo za mobilni palijativni tim i njihovo osposobljavanje.
Novosti13 satiLJETNI ODJEVNI KOMPLETI NA AKCIJIFIS Ljubuški – sedmodnevna super ponuda
Novosti8 satiOTVORENE PRIJAVEGabela se sprema za tradicionalni turnir u bućama: Pobjednicima 3.000 KM
Novosti2 danaREKREACIJA NA VODINova sportska udruga na ušću Neretve: Opuzen dobio SUP, kajak i kanu klub
Novosti2 danaBALKAN FEST - EUROPA PJEVAEna donijela Hrvatskoj međunarodnu pobjedu u Banjoj Luci i osigurala nastup na Slavjanskom bazaru
Novosti2 danaSVEČANO I DOSTOJANSTVENONova Sela kroz trodnevnicu i zajedništvo proslavila svetkovinu svoga zaštitnika svetog Ante
Crna kronika2 danaTRAGEDIJA NA MORUTroje smrtno stradalih u teškoj pomorskoj nesreći kod Splitskih vrata – jučer nesreće kod Raba i Dubrovnika
Novosti1 danPONOS NERETVERavnatelj Jozo Jurković nagradio izvrsnost metkovskih gimnazijalaca
Kultura2 danaINSTITUT ZA HRVATSKI JEZIKManifestacija „Rijekom neretvanskih riječi“ 23. i 24. lipnja na Ljetnoj sceni GKS-a u Metkoviću

























