PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Metković u Kominu izgubio u posljednjim sekundama utakmice

ONK Metković se nije vratio s bodovima iz Komina nakon prvenstvene utakmice Prve županijske nogometne lige. Izgubili su Metkovci s 3:2, iako su prikazali dopadljiv i koristan nogomet u susretu s Gusarom.

Sreća ovom prigodom nije bila na njihovoj strani, ali krenimo od početka.

U prvom dijelu igrači Gusara stekli su prednost od 2:0, zahvaljujući prvenstveno pogreškama u obrani Metkovića.

S tim rezultatom igrači su otišli na zasluženi odmor, a u nastavku dominantniji gosti počeli su koristiti neke od ukazanih i izrađenih prilika.

U 52. minuti Stipan Marević koji postaje udarna igla Onkovaca postigao je smanjenje rezultata na 2:1. Zatim je Dane Dominiković u 77. minuti iskoristio pogreške obrane Gusara i pogodio za poravnanje na 2:2.

Igrači Metkovića nisu se predavali, ginuli su za boje svoga kluba, ali su u silnoj želji promašili nekoliko zicera. I kako to obično biva, onaj tko ne iskoristi sve svoje prigode, može ostati bez bodova. Tako je bilo i gostima u Kominu jer je u 90+3 minuti domaći igrač nakon ubačaja i odbijenca vratara Medića prihvatio loptu i proveo u mrežu za pobjedu svoje momčadi 3:2!

Prema izjavama predstavnika Metkovića atmosfera je u Kominu bila prava sportska, a igrače gostiju bodrilo je oko 30-tak navijača i prijatelja iz grada Metkovića.

NERETVANSKA REGIONALNA ŠAHOVSKA LIGA

Kadeti i seniori HŠK Metković pobijedili ekipe ŠK Zrinjski

Večeras je u Šahovskom klubu u Metkoviću odigrano 3. kolo Neretvanske regionalne šahovske lige za kadete i 2. kolo za seniore.

Sastale su se ekipe HŠK Metković i ŠK Zrinjski iz Mostara. Kadeti su pobijedili 6:2, a seniori 5.5: 2.5. Druga ekipa HŠK Metković je odgodila zakazani meč u Širokom Brijegu za idući vikend.

Za metkovske ekipe su nastupili: Augustin Brnas, Rade Senta, Goran Manenica, Nikola Bebić, Boro Obrvan i Slavko Bakalar te Mihael Borna Bjeliš, Dominik Blaž Bakalar, Jakov Šiljeg i Ante Crnjac.

Izvor i fotografije: HŠK Metković

BP OKTAN 300×250