NEPRAVILNA SUDAČKA ODLUKA?

UL Stablina ulaže žalbu na sudačku odluku tijekom 22. Maratona lađa

Udruga lađara Stablina nezadovoljna sudačkom odlukom tijekom održavanja 22. Maratona lađa šalje sljedeći dopis te ulaže žalbu koju možete pogledati na sljedećoj poveznici: ŽALBA UL STABLINA NA SUDAČKU ODLUKU.

Dopis UL Stablina prenosimo u cijelosti:

Najblaže riječi kojima se može opisati pripreme za start utrke, tijek i završetak ovogodišnjeg maratona lađa na Neretvi. Žalosno je i krajnje neprofesionalno ponašanje sudaca (čast iznimkama) na ovoj velikoj manifestaciji.

Unatoč brojnim sastancima sudaca te trudu i upozorenjima od strane organizatora na sudačka pravila pojedinci kao da sjede na ušima ili nisu dovoljno zainteresirani. Samom tom nezainteresiranošću ili gledanjima malih osobnih koristi spuštaju ovu kulturno-sportsku manifestaciju na razinu amaterizma i malograđanštine. Ukoliko se stvari i mentalni sklop veslača/navijača/prijatelja udruga/organizatora i suorganizatora ne promijeni te se ne krene sa poštivanjem pravilnika maratona lađa i bontona ovoj manifestaciji koja već ima silaznu putanju u svim segmentima prijeti propast i pad u zaborav (htjeli ili ne mi to sebi priznati).

U prilogu: uložena opravdana žalba sa čvrstim argumentima potkrepljena dokazima od strane UL Stablina.

Krajnji ishod? Tko to zna…..

GOSTOVANJE U ZADRU

ŽNK Neretva odličnom igrom upisala pobjedu nad ekipom Donata

Nogometašice Neretve sinoć su gostovale u Zadru. Iako bez pet standardnih cura igračice trenera Ante Markote pružile su dobru partiju i pobijedile ekipu Donata, koja se pojačala za novu sezonu u borbi za prvaka Druge lige jug- sjever rezultatom 4:2.

U 7. minuti Veronika Terzić nakon izvedenog udarca iz kuta Ane Mandić pogadja za 1:0, na 2:0 eurogolom u 17. minuti za 2:0 pogađa Lucija Borovac, a odlična Nensi Adamović brani tri odlične prilike i spašava domaću mrežu. Donat prijeti iz kontri, a jednu takvu nakon neopreznosti Neretvine obrane koristi Savčić za 2:1. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a na početku drugog poluvremena odlična Veronika Terzić za koju igračice Donata nisu imale riješenja pogađa za 3:1, redaju se šanse pred golom domaćina, ali Adamović odlično brani. Kako to obično biva u nogometu kad ne zabiješ primiš, Donat smanjuje na 3:2. Navijači Donata se bude, popunjeno gledalište na igralištu Bagata gura domaće prema naprijed, i u 78. minuti sudac pokazuje na bijelu točku, a tada na scenu stupa Neretvin Manuel Nouer Jelena Kešina i bravurozno brani penal Matei Žilić.

Točku na i ovog zanimljivog susreta stavlja najbolja igračica utakmice, kapetanica Neretve, Veronika Terzić za 4:2, svojim trećim pogotkom. Vrijedi istaknuti i odličnu igru mladih igračica Ljubice Bulum i Laure Sušak.

BP OKTAN 300×250