ONK METKOVIĆ UVJERLJIV

U vrlo dobroj igri ONK Metković slavio protiv Hajuka 1932

Nogometaši Metkovića na svom su terenu prikazali vrlo dopadljivu i borbenu igru te su znalački iskoristili pet, od makar još tolikog broja pravih prigoda za pogotke. Naime, zahvaljujući boljoj angažiranosti i samoj igri, Metkovci su mogli zatresti gostujuću mrežu još nekoliko puta.

Hajduk je doputovao sa svega 12 igrača, ali to ne umanjuje zasluženost metkovske pobjede.

”Golijadu” je otvorio Obradović u 17. minuti za miran i siguran nastavak utakmice, a zatim je Dragan Brečić opet podsjetio na svoje najbolje dane i dokazao da je još uvijek među najbolji ili među najboljima. U 33. minuti naciljao je mrežu vratara Hajduka milimetarski točno i precizno, za 2:0.

Josip Mioč je ponovno pokazao svoje umijeće matiravši vratara Hajduka u 50. minuti za 3:0 svoje momčadi.

Nakon ulaska u igru iskazao se i Žižić lijepim udarcem za 4:0 u 70. minuti, pa je tada bilo posve jasno da će bodovi pripasti domaćima. Blažek je u 80. minuti smanjio na 4:1, a pobjedu Metkovića potvrdio je Marin Ćužić u 82. minuti. Riječju, bravo za igrače ONK Metkovića koji su dospjeli na drugo mjesto s 13 osvojenih bodova.

Sastav: M. Batinović, D. Batinović, Marević, Plećaš, L. Borovac (M. Borovac), Kežić (Jelčić), Mioč, Manenica (Ramić), Obradović (Ćužić), Brečić (Sokol) i Krtalić. Trener: Tomislav Plećaš.

Sudac: Josip Dugandžić (Komin)

Ostali rezultati: Maestral-Župa dubrovačka 1:1, Jadran-Sokol 1:1, Žrnovo-Croatia 1:3, Konavljanin-Gusar 3:3, Slaven-Orebić 1:1.

ŽENSKI NOGOMET

Neretva nije uspjela iznenaditi Donata

Arhivska fotografija fb ŽNK Donat-Zadar

Iako su optimisti očekivali da će se ŽNK Neretva iz Zadra vratiti s jednim ili s tri boda, to se nije dogodilo. Novi prvoligaš bio je bolji i slavio je s 2:0.

Prvi gol za domaće postigla je Bačić još u 5. minuti. Nakon toga Neretva je zagospodarila terenom, stvarala je prilike, jednostavno bila je bolji takmac. Imala je Neretva nekoliko prigoda, pa i tri ”slobodnjaka”, no lopta nije htjela u mrežu. Na odmor su ekipe otišle s 1:0 u korist Donata.

U nastavku opet je Neretva imala nekoliko prigoda, a onda u 60. minuti ozlijedila se Mandić pa je u igru ušla jedina pričuvna igračica Popović. Upravo je Popović u 83. minuti nehotice poslala loptu u vlastitu mrežu za Donatovih 2:0, i sigurnu pobjedu.

Treba reći da u redovima Neretve nije bilo pet igračica koje su bile odsutne zbog ozljeda ili radnih obveza.

Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Mandić (Popović), Herceg, Mijoč, S. Musulin, Dedaj, Šiljeg, Šunjić, Sušak, Čuljak, L. Musulin.

Sudio je Mateo Erceg s pomoćnicima Nimcem i Kraljevićem.

ŽNK Donat – ŽNK Neretva 2:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Reklama15 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250