VELIKI NERETVANSKI DERBI

U pedesetom prvenstvenom susretu Neretva uspješnija od Neretvanca

Pogotkom Adela Ajkunića u 61. minuti, iz njegovog petog pokušaja, Neretva je na svom terenu u 50 – tom međusobnom prvenstvenom susretu pobijedila momčad Neretvanca s 1:0 i tako poboljšala položaj na ljestvici.

Na igralištu Neretve, odnosno u gledalištu odavno nismo vidjeli veći broj posjetitelja iz cijele doline Neretve, njih oko 500.

Poseban „štimung“ priredili su navijači Neretve BWK Killersi koji su bez prestanka bodrili igrače Neretve.

Treba reći da je ova utakmica imala i humanitarni karakter jer je prihod od prodanih ulaznica namijenjen za liječenje naše male sugrađanke Marije Dominiković.

Uvodno spomenimo da su se Neretva i Neretvanac u prvenstvenim utakmicama do ove sastali 49 puta, te da je Neretva upisala 21 pobjedu, Neretvanac 15 pobjeda, dok je 13 utakmica završilo neodlučeno. Na kontu Neretve nakon subotnjeg sraza upisane su 22 pobjede.

Od početka je bilo jasno da se Neretvanac neće orijentirati samo na obranu i čuvanje svoje mreže, pa se može reći da je u prvih desetak minuta ta momčad nekako bolje stajala na terenu. Neretvinih nekoliko napada nije urodilo plodom, a prvu pravu prigodu propustio je realizirati Ajkunić u 16. minuti. Uzvratio je brzonogi Memaj minutu kasnije, a novu prigodu za Neretvu propustio je potom opet Ajkunić.

Isti igrač imao je prigodu i u 20. minuti, ali je njegov udarac istrčavanjem zaustavio vratar Neretvanca Baždarić.

Dvije minute kasnije opet je vratar gostiju spasio svoju mrežu, a Neretva je igrala zrelo i puno odlučnije. U 31. minuti Killersi su dimnom zavjesom obilježili svojih 31 godinu postojanja.

Bolja Neretva snažno je napadala do konca poluvremena, dok se Neretvanac orijentirao na brze napade, uglavnom preko Memaja.

Igrači su na odmor otišli s 0:0.

U nastavku su momčadi igrale dosta dinamično, ali kako je vrijeme odmicalo činilo se da Neretvanac posustaje. A posustao je i mladi  Memaj. Opet je igrač nadmoćnije Neretve Ajkunić, u 53. minuti mogao postati centralna osoba na terenu, no njegova udarac završio je pokraj Neretvančevih vrata. Udarac Bubala iz daljine lako je uhvatio Baždarić u 57. minuti.

I onda slavlje na igralištu Neretve u 61. minuti. Medić je uputio udarac, lopta je došla na nogu Ajkuniću koji je snažno uputio udarac sa sedam-osam metara i pogodio za 1:0 !

Tempo igre nešto je splasnuo, Juričić je u 80. minuti šutirao ali je Baždarić bio na mjestu. U redovima pobjednika vrlo dobru partiju uz strijelca Ajkunića pružili su Dražen Glibo koji je besprijekorno zaustavljao Memaja, ali i Chinedua, zatim Luka Juričić kojega je bio pun teren. Zapravo slabog mjesta u Neretvinim redovima nije bilo.

Pobjedu nad susjedima igrači Neretve proslavili su sa svojim navijačima.

Donosimo vam video zapise s utakmice kao i foto galeriju u nastavku.

Prvo poluvrijeme:

NERETVANSKI EL CLASICOPratite UŽIVO susret 3.HNL Jug između NK Neretva i NK Nertvanac (1. poluvrijeme)

Publiée par Metkovic NEWS sur Samedi 27 avril 2019

Drugo poluvrijeme:

NERETVANSKI EL CLASICOPratite UŽIVO susret 3.HNL Jug između NK Neretva i NK Nertvanac (2. poluvrijeme) Susret je završio 1:0 za Nerevu

BRUNO PETKOVIĆ NA METI BARCELONE

Skaut Katalonaca i legenda kluba na Rujevici je pratio svaki njegov potez!

Katalonski Sport donosi aspolutnu senzaciju od vijesti u kojoj stoji kako je Barcelona zainteresirana za Dinamovog Brunu PetkovićaNapadač Modrih u posljednje vrijeme pruža sjajne partije u dresu hrvatskog prvaka, ali i u dresu Vatrenih što nije prošlo nezapaženo u ostatku Europe.

Većina navijača strahovala je nakon oproštaja Marija Mandžukića od nacionalne vrste, ali Petković je svojim igrama pokazao kako Vatreni imaju pravog nasljednika u vrhu napada. Iako su proteklog ljeta isrkcali milijune eura za Antoinea Griezmanna, Katalonci i dalje nisu u potpunosti riješili pitanje špice, a upravo u Bruni Petkoviću vide idealnog kandidata za tu poziciju.

– Napadač zagrebačkog Dinama i hrvatske reprezentacije Bruno Petković je jedan od glavnih kandidata za nasljednika Luisa Suareza – piše Sport.

Katalonski list navodi kako je Eric Abidal gledao Petkovića na Rujevici protiv Slovačke gdje se mogao na svoje oči uvjeriti za što je sve sposoban napadač DinamaSuarez već neko vrijeme nije za onoj razini na kojoj je bio kada je dolazio na Nou Camp, a i već je lagano zašao u pozne godine te su u Barceloni odlučili potražiti njegovu zamjenu. Ostaje za vidjeti kako bi se čitava priča mogla rasplesti, ali ovo je svakako još jedno veliko priznanje za Dinamovog cenfarfora.

ŠTO PETKOVIĆ ZNAČI VATRENIMA

1. Vatrenima je donio konkretan golgeterski učinak. Nakon svog prvog pogotka koji je zabio Tunisu, uslijedila su četiri vrlo važna, presudna u konačnici kvalifikacija za Europsko prvenstvo, zabijao je kad je bilo najvažnije.

2. Taktički je važan za izgled, kompoziciju Dalićeve momčadi. Vrlo je miran i staložen u reakcijama, zna sačuvati loptu, pričekati dok mu se ne priključe ostali igrači u ofenzivnom smislu, proigrava suigrače, razigrava momčad.

3. Bitan je i u defenzivnom smislu, često otklanja opasne centaršuteve nakon prekida, prije svega kornera i slobodnih udaraca. Treba svakako dodati da se karakternim osobinama sjajno uklopio u reprezentaciju.

Izvor: sportske.jutarnji.hr / foto: Reuters

BP OKTAN 300×250