ONK METKOVIĆ ČEKA JADRANA
Trener Tomislav Plećaš: ‘Zanima nas samo pobjeda’

U nedjelju se nastavlja prvenstvo u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi, a ONK Metković na svom igralištu dočekat će momčad Jadrana 1929.
Jadran je momčad s nekoliko dobrih mladih pojedinaca, i nekoliko iskusnijih, to je momčad koja je do sada puno puta znala iznenaditi i jače sastave.
Međutim, ONK Metković je prošle nedjelje ostvario gotovo senzacionalan uspjeh pobjedom od 4:0 u igri s Croatijom u Gabrilima čime je još jednom dokazao da se ni ove sezone neće šaliti i da će i dalje jurišati na prvo mjesto na kojemu se trenutačno nalazi s 10 bodova i odličnom gol-razlikom 13:1!
Iza njega su Slaven i Gusar s također 10 bodova, ali sa slabijom gol razlikom.
Metkovci u svakom slučaju žele i nakon sraza s Jadranom iz Smokvice ostati načelu poretka i tako se približiti važnom jesenskom ostvarenju, osvajanju prvog mjesta.
Preko tjedna igrači su marljivo vježbali pod nadzorom trenera Tomislava Plećaša. Momčad je , može se reći, kompletna, pa trener nema briga oko sastava.
-Igrat ćemo na pobjedu i očekujemo pobjedu za koju se još moramo izboriti. Dobro je što nema ozlijeđenih ili kartoniranih igrača, a nadam se i dobrim vremenskim uvjetima u nedjelju. Jasno je da nas zanima isključivo pobjeda i to je jedina želja svih nas u klubu. Držim da možemo uzeti tri boda u susretu s Jadranom, kad smo uzeli tri boda Croatiji u Gabrilima, s tim da naše nedjeljne goste ne podcjenjujemo. Radi se o vrlo dobroj momčadi, ali nismo previše zabrinuti jer su naši igrači svjesni da protiv svih momčadi moraju uvijek dati svoj maksimum. Nadam se i podršci naših navijača-rekao je uoči nedjeljnog izazova trener Tomislav Plećaš.
Evo rasporeda utakmica 5.kola:
- Metković-Jadran 1929,
- Župa dubrovačka-Croatia ,
- Zmaj-Slaven,
- Žrnovo-Maestral,
- Konavljanin -Orebić ,
- Sokol-Gusar.
DVA BIVŠA PRVOLIGAŠA U DERBIJU KOLA
Nogometašice Neretve u nedjelju dočekuju Riječanke, a kadetkinje i pionirke u subotu Dinamo

U nedjelju, 1. listopada na igralištu Iza Vage sastaju se dva bivša prvoligaša, derbi 2. kola 2. HNL za žene u ‘Skupini A’ igraju ŽNK Neretva i ŽNK Rijeka.
U međusobnim susretima ova dva kluba imaju omjer 2:2, po dvije pobjede u dvije različite sezone u 1.HNLŽ. Neretvanke su slavile u oba susreta u sezoni 2018/2019., dok su Riječanke bile nadmoćnije prije dvije godine, u posljednjoj prvoligaškoj sezoni ŽNK Neretve. Stoga iz Kluba pozivaju navijače u što većem broju da ih podrže u nedjeljnom susretu.
Utakmica počinje u 15 sati i ulaz je slobodan!
Nakon Hajduka, druga dva člana velike Hrvatske četvorke dolaze sa svojim ženskim selekcijama u Metković. Kadetkinje i pionirke ŽNK Neretva u subotu, 30. rujna dočekuju svoje vršnjakinje iz ŽNK Dinamo. Juniorke igraju u 9:30, a u 11:00 svoj susret započinju kadetkinje.
Podržimo naše cure!
- Novosti2 danaNAJAVLJUJEMO
10. Dani Neretve u Zagrebu
- Sport3 danaKADETKINJE I PIONIRKE ŽNK NERETVA GOSTOVALE U VELIKOJ GORICI
Golovima Petre Obradović i Marije Prkačin nastavljen pobjednički niz i protiv Gorice
- Novosti2 danaOBAVIJEST O NAPRETKU RADOVA
Razvoj vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Metković
- Sport2 danaPRAVA RUKOMETNA POSLASTICA
Rukometaši Metković Mehanike u petak dočekuju Nexe