NERETVA RADI PREMA ZACRTANOM PLANU

Trener Neretve Goran Galov zadovoljan radom na terenu

Unatoč napornnom radu i visokim temperaturama nogometaši Neretve i njihov stručni stožer ne umanjuju intenzitet rada, dvaput na dan, dapače nastoje uložiti i dodatnu energiju kako bi ispunili osobne i trenerske zamisli. Cilj je svega toga da momčad dobro izgleda na početku prvenstva kojem počinje 31. kolovoza, a posebice za prvu utakmicu s Neretvancem u Opuzenu.

– Zadovoljan sam kaoo ne bih bio. Naši igrači ulažu maksimalne napore u cilju kvalitetne pripreme za sve izazove koji nas čekaju. Sudeći po mojim opažanjima bit ćemo spremni, u to nema sumnje. Kako nam je Luka Juričič otišao (i ostao) u Šibenik, pokušat ćemo pronaći jednog istaknutog strijelca, znači pravog top-napadača, a ukoliko ne uspijemo za nas je prijelazni tok završen.

Posebno moram reći da nam veliko pojačanje predstavlja dolazak Mate Pehara, igrača koji može biti vođa i uz kojega će mladi brže napredovati, – rekao je trener Neretve Goran Galov.

On je zadovoljan i s odnosom prema radu iskusnih igrača, primjerice Dragana Brečića, veseli ga povratak na teren kapetan Ante Batinovića, ali i zalaganje i znanje Krešića, Crnova, Medića

Sve u svemu, čini se da će Neretva sljedeće sezone predstavljati jednu snažnu, zrelu i kompaktnu momčad, spremnu za sudare sa svim takmacima.

Spomenimo da je Neretva golovima Medića, Sršena i Marića na svom terenu s 3:1 pobijedila donedavnog premijer ligaša BiH, momčad GOŠK-a iz Gabele. Ranije je Neretva u Neumu od istoimenog domaćina izgubila s 3:2, a sljedeći ogled planiran je sljedeće srijede s Jadranom LP u Pločama.

Koncem tjedna na rasporedu je Memorijal Ante Rebac, na kojemu će sudjelovati neretvanski klubovi Neretvanac, Neretva, Jadran LP i ONK Metković.

GOSTOVANJE U ZADRU

ŽNK Neretva odličnom igrom upisala pobjedu nad ekipom Donata

Nogometašice Neretve sinoć su gostovale u Zadru. Iako bez pet standardnih cura igračice trenera Ante Markote pružile su dobru partiju i pobijedile ekipu Donata, koja se pojačala za novu sezonu u borbi za prvaka Druge lige jug- sjever rezultatom 4:2.

U 7. minuti Veronika Terzić nakon izvedenog udarca iz kuta Ane Mandić pogadja za 1:0, na 2:0 eurogolom u 17. minuti za 2:0 pogađa Lucija Borovac, a odlična Nensi Adamović brani tri odlične prilike i spašava domaću mrežu. Donat prijeti iz kontri, a jednu takvu nakon neopreznosti Neretvine obrane koristi Savčić za 2:1. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a na početku drugog poluvremena odlična Veronika Terzić za koju igračice Donata nisu imale riješenja pogađa za 3:1, redaju se šanse pred golom domaćina, ali Adamović odlično brani. Kako to obično biva u nogometu kad ne zabiješ primiš, Donat smanjuje na 3:2. Navijači Donata se bude, popunjeno gledalište na igralištu Bagata gura domaće prema naprijed, i u 78. minuti sudac pokazuje na bijelu točku, a tada na scenu stupa Neretvin Manuel Nouer Jelena Kešina i bravurozno brani penal Matei Žilić.

Točku na i ovog zanimljivog susreta stavlja najbolja igračica utakmice, kapetanica Neretve, Veronika Terzić za 4:2, svojim trećim pogotkom. Vrijedi istaknuti i odličnu igru mladih igračica Ljubice Bulum i Laure Sušak.

BP OKTAN 300×250