RK METKOVIĆ MEHANIKA

Sportski direktor Jukić rezimirao stanje u klubu, veliki nedostatak publika

RK Metković-Mehanika u 1. HRL-jug odigrao je 16 prvenstvenih kola stoga rukometaše očekuje još 6 utakmica.

Polovinom prvog dijela sezone klub je krenuo u rekonstrukciju momčadi u smjeru podizanja kvalitete.

Pojačanom konkurencijom, izražajnijim ritmom treninga iz postojećeg igračkog kadra izfiltrirali su kostur momčadi za nadolazeću sezonu u čemu su i uspjeli.

Obzirom na to sportski direktor Joško Jukić rekao je više o stanju u momčadi:

– Ovim putem osvrnuo bih se na kvalitetan i konkretan rad tijekom zimskih mjeseci te bih pohvalio doprinos trenera Romića i kondicijskog trenera Ilića. Takav intezitet treninga uzrokovao je češće ozljede igrača, stoga je proces rehabilitacije i kondicijska priprema imala važnu ulogu. Poseban doprinos imao je fizioterapeut Marijo Majić. Konstantne promjene igrača unutar sistema igre, a koje su nastajale dovođenjem prinova, sportskim ozljedama i koronom u određenim fazama prvenstva uzrokovale su oscilacije u našoj igri. Samim time u određenim trenutcima nije pokazan stvarni karakter naše momčadi. Obzirom na spomenute uvjete moram istaknuti kako je trener Romić izvukao dosadašnji maksimum.

Senatori ekipe: Džono, Čavar, Cvitanović i Marević pružili su ono što sam od njih očekivao. Moram posebno istaknuti doprinos vratarskog tandema Kozina-Milas koji je u proteklih 16 kola bio naša najjača karika. Čutura se vrlo brzo asimilirao i ušao u igračku formu što je važno za reći s obzirom da nije prošao zimske pripreme sa ekipom. Josip Bezer definitivno izlazi iz igračke krize i vidljiv je njegov doprinos momčadi. Dolaskom Marina Marića dobili smo protočnost i mirnoću igre u napadu. Obrana je ono na što smo ponosni. Statistički gledano najkvalitetnija smo obrambena ekipa lige. Obzirom da smo svoj cilj ostvarili, zadnjih 6 kola pružit ćemo priliku igračima koji su imali manju minutažu u dosadašnjem dijelu prvenstva. Ta odluka sigurno ne znači da nećemo težiti osvajanju bodova u svakoj utakmici. Očekujem od Krešića i Radića da nastave sa igrom i intezitetom rada i zalaganja koji i pokazuju. Gnječu i Juriću se zahvaljujem na dosadašnjem angažmanu, korektnosti te im po okončanju sezone želim puno uspjeha u novoj životnoj sredini. Od igrača Medića, Boškovića, Gustina, Markovića i Jelavića tražim da mi svojom igrom i povjerenjem koje im je ukazano ili će im se u predstojećim utakmicama ukazati odgovore na pitanje mogu li biti konkurentni u momčadi koja će definitivno rasti i od koje će se tražiti iskorak, – istaknuo je.

Velikim gubitkom prvenstvenog natjecanja u klubu smatraju nedostatak publike čija im je potpora uvijek važan segment te su sigurni čim to situacija dopusti kako će se promijeniti i ta važna karika, bitna za igru naših momaka. Do tada, naši rukometaši su zadovoljni ostvarenim ciljevima i rade na novim, već postavljenim.

Danas igraju gostujuću utakmicu sa HRK Karlovac gdje se kao i uvijek očekuje borba na terenu. Uz ozlijeđenog Čavara, nemogućnost igre Milasa i Gustina sigurno neće biti lako, ali će momci zasigurno ostaviti srce na terenu što smo od njih već i navikli.

NERETVA OPET IZGUBILA

Iako su imali terensku prevagu, igrači Neretve doživjeli novi poraz

Nogometaši Neretve nisu ni ove subote uspjeli obradovati svoje navijače s makar i jednim osvojenim bodom. U susretu s GOŠK Dubrovnikom kojemu su bodovi također bili potrebni, Neretva je bila nešto nadmoćnija, ali prilike koje su igrači stvarali nisu realizirane.

Dubrovčani su u prvom dijelu, makar se tako činilo, više pozornosti pridavali čuvanju svojih vrata, a napadi domaćih nisu završavali onako bi trebali.

Šefko Okić je u 23. minuti uspješno realizirao udarac s 11 metara za Neretvino vodstvo, 1:0. S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor.

U nastavku su gosti krenuli nešto odlučnije prema vratima Neretve i vrataru Kozini. To im se isplatilo jer je Farić u 60.minuti iskoristio neopreznost obrane Neretve te je poravnao na 1:1.

Obrana domaćih nije uspjela zaustaviti Baldu Cicijelja u 85. minuti, kada je iskusni strijelac poentirao za 1:2 i pokazalo se, pobjedu svoje momčadi.

Sedam minuta sudac Dugandžić je produljio utakmicu. Neretva je napadala ali  bez prave završnice  , što je značilo i pobjedu Dubrovčana.

Uglavnom, naša Neretva je i dalje na samom začelju ljestvice s 31 bodom, a kako će izgledati njezina pozicija na kraju prvenstva posve je neizvjesno.