AKCIJA! Dalmata Jura shop LPG Narona
GAZ Benz 1200x400px

STARTALA 1.ŽNL DNŽ

ONK Metković pogocima Nede Ereša do novog slavlja kod Slavena na Grudi

Metkovci nisu mogli ni zaželjeti ljepši početak sezone, odmah na startu derbi sezone i gostujuća pobjeda protiv ‘ljutog’ rivala

Počela je nove sezona u Prvoj županijskoj ligi DNŽ, susretom na Grudi otvorili su je prvak ONK Metković i doprvak NK Slaven, a kao i prošle godine Metkovci su slavili, ovaj put pogocima Nede Ereša.

Kao i prošle sezone, ONK Metković je otvorio sezonu slavljem na Gnjilama. Prošle godine rezultat je bio 2:0, a sad 2:1 u korist Metkovaca.

Sveznalica 7400xXpx

Iako su gubili 1:0 pogotkom Ive Mostahinića (37′), Metkovci su se uspjeli vratiti u igru. U drugom poluvremenu trener Tomislav Plećaš u igru uvodi Nedu Ereša, Marina Tomasa i Ivana Šutala, što se pokazalo idealnim rješenjem. Već u 57. minuti Ereš postiže poravnavajući zgoditak za 1:1, a niti deset minuta kasnije, igrala se 65. minuta kada svojim drugim pogotkom stavlja točku na ‘i’ susreta na Grudi. Rezultat 1:2 se nije mijenjao do kraja utakmice.

Shodno svemu, Metkovci nisu mogli ni zaželjeti ljepši početak sezone, odmah na startu prvenstva derbi sezone i gostujuća pobjeda protiv ‘ljutog’ rivala, ali nameće se pitanje. Jesu li crveno-bijeli upali u neki ‘loop’, vremensku petlju koja ih godinu za godinom vodi do istog ishoda? … Stari ljudi bi rekli, samo Bože zdravlja.

ONK Metković: Božo Medić (V), Duje Batinović, Stanko Antunović (od 57′ Marin Tomas), Josip Plećaš, Luka Borovac, Dragan Brečić, Zoran Primorac (od 46′ Nedo Ereš), Duje Medak (od 82′ Marko Borovac), Vinko Batinović, Nikola Jelčić, Ante Sokol (od 57′ Ivan Šutalo ).  Trener Tomislav Plećaš.

Pričuva: Družijanić (V), Kordić, Tomas, Ereš, Žilić, Šutalo i M. Borovac.

U slijedećem kolu ONK Metković doma čeka Jadran 1929. iz Smokvice.