VAŽNA POBJEDA

Neretva u vrlo dobroj igri savladala BŠK Zmaj

Unatoč raskvašenom terenu i snažnom pritisku zbog pozicije na ljestvici, igrači Neretve su zahvaljujući maksimalnom trudu, energiji i znanju, uspjeli pobijediti posljednje plasiranog BŠK Zmaj, momčad koja jest pokušavala ,ali nije uspjela dokazati da je nezasluženo na dnu ljestvice.

Iskusni strijelac i nogometni znalac Ševko Okić već je u 6. minuti matirao vratara Zmaja Brkića, pogodio je za 1:0.

Ivan Prskalo je poentirao u 15. minuti za 2:0, a dodao je i još jedan zgoditak u 41.minuti za miran odlazak na odmor i 3:0. Nakon ubačaja iz kuta, Prskalo je bio priseban te je iz blizine po drugi put pogodio.

Treba reći da je Neretva u potpunosti nadigrala goste, a sve je rezultiralo visokim vodstvom u prvom dijelu.

I u nastavku smo gledali dinamičan nogomet s naznakom da se Zmaj nije zatvorio, već da su njegovi igrači nastojali smanjiti rezultat i postići gol, za 3:1. To im je uspjelo u 82. minuti, ali za nešto više nisu imali mogućnosti jer je obrana Neretve na vrijeme zaustavljala pokušaje gostiju. U drugom dijelu trener Marenzi uveo je u igru iskusne Jerkovića i Kurana. Neretva je, inače,  djelovala daleko bolje nego u nekoliko prethodnih utakmica. Međutim, ne treba se zanositi da je sve gotovo, dapače, do kraja igrači Neretve moraju igrati na pobjedu jer samo tako mogu biti sigurni u klupsku budućnost. S 31 bodom, već se lakše diše.

Sastav Neretve: Ivanović, Radoš, Prskalo, Okić, Marić, Pehar, Miličević, Raguž, Zovko, Rodin i Čupić. Pričuve : Kozina, Kuran, Tomas, Jelavić, Jerković, Ljubić i Batinović.

Sudili su: Budić kao glavni sudac (K.Gomilica ) te Čalo, Kujundžić, i Jadrijević.

Opuzenski Neretvanac poražen je u Splitu s 1:0, golom Mornara u 86. minui.

Jadran LP ostaje na čelu ljestvice s još većom razlikom bodova. Na svom su terenu Pločani pogocima I. Marića i Kalfića savladali GOŠK Dubrovnik.

TEŽAK PORAZ ŽNK NERETVA

Bolja ekipa Donata pobijedila Neretvu u Metkoviću

Nogometašice Neretve doživjele su težak poraz na svom terenu u utakmici doigravanja za ostanak s ekipom Donata iz Zadra, 1:6 (1:1).

Doista, bez obzira na sve okolnosti, nitko nije mogao očekivati da će metkovski prvoligaš doživjeti to što je doživio, ali to je sport, nekada se dobiva a nekada gubi.

Mogu se prihvatiti obrazloženja da u redovima našeg prvoligaša nije bilo nekoliko igračica ili zbog ozljeda ili zbog poslova. Stoga u klubu jedva čekaju postavljanje umjetne trave na pomoćnom igralištu čime će se značajno poboljšati uvjeti za rad.

Domaće su povele već 10.minuti pogotkom Marije Herceg koju je lijepo pronašla Mandić. No, Donat je ubrzo izjednačio rezultat, a zatim postigao i drugi gol za odlazak na odmor.

U nastavku, pomalo razbijena Neretva bez dovoljno snage i koncentracije, nije uspijevala postići gol, dok su gošće to učinile još četiri puta i upisale posve zasluženu pobjedu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250