POBJEDA, REMI I PORAZ NOGOMETNIH KLUBOVA

Neretva u 92. minuti izgubila bod, a ONK Metković osvojio

Pobjeda, remi i poraz, bilanca je nogometnih klubova iz Metkovića u prethodnom prvenstvenom kolu. ŽNK Neretva je u vrlo dobroj igri s 4:0 porazila neugodnu ekipu Agrama iz Zagreba koja je s Neretve ispraćena s po dva gola u dva dijela utakmice.

Strijelkinje Herceg, Mijoč i Terzić pokazale su znanje i odlučnost. Četvrti gol je djelo igračice Agrama, Tomičić.

U obrani su Metkovke igrale odlučno i angažirano, posebice Sušak, dok je Jurković često kretala u napade. No, sve igračice kao i njihovi treneri zaslužuju pohvale, kako za igru tako i za pristup. Nema više naivnosti u bilo kojoj fazi napada ili obrane, nema olako izgubljenih lopti, ima više trčanja i asistencija.

Tri utakmice, tri čiste pobjede bez primljenog gola,veliki su kapital Neretve uoči nekoliko teških utakmica od kojih je prva gostovanje u Osijeku.

ONK Metković je na gostovanju u Veloj Luci izborio bod pogotkom Josipa Plećaša u 92. minuti, što se smatra uspjehom momaka koje vodi trener Tomislav Plećaš.

U istoj minuti u trećeligaškom županijskom derbiju s GOŠK Dubrovnikom u županijskom glavnom gradu, Neretva je kod rezultatan 1:1 doživjela nokaut, odnosno primila je pogodak i izgubila bod. Strijelac je bio ni manje ni više nego golman GOŠK-a Dalibor Kristić, čime je sportska tragedija uvećana.

Mnogi se pitaju što se događa s Neretvom u dosadašnjem dijelu prvenstva u kojemu je sakupila pet bodova od moguća 24 .

Mora se priznati da je u svemu tomu bilo nekoliko nesretnih događaja, a mora se priznati i kako Neretva teško zabija nakon odlaska Luke Juričića. Jest, stigao je novi napadač Pjer Lokin koji je u Dubrovniku zabio, ali to nije bilo dovoljno za konačan trijumf.

Nije vrag da su igrači Neretve preko noći zaboravili igrati nogomet pa nema rezultata, ali smo sigurni da će uprava, igrači i treneri pronaći načine za izlaz iz dosta nezahvalnog stanja na ljestvici.

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA ZA DJEVOJČICE

Nove dvije pobjede za ŽRK Metković (2006. i ml.) protiv Zadra i Biograda

Danas su djevojčice ŽRK Metković (2006. i mlađe) u Zadru u 2. krugu Državne lige ostvarile nove dvije pobjede.

U odlično postavljenoj taktici tijekom ovog kruga, trenera Ivana Šive Obšivača, koju su igračice ispoštovale, prvo je svladan Zadar.
Protiv Biograda (koji je prethodno pobjedio Dalmatinku), koju su igrali odmah nakon Zadra, otišli smo u rezultatski minus 4-7, a nakon time-outa i do poluvremena uspjeli su izjednačiti na 7-7. U drugom poluvremenu je to bila “rovovska bitka” , da bi se u jednom trenutku uspjeli odvojiti na 14-11. Međutim, nakon toga slijedi pad, vjerojatno pod utjecajem dugog puta i umora, te Biograd uspijeva u finiš ući sa 15-15. U zadnjem napadu opravdano dosuđeni sedmerac, Laura Majić je uspjela pretvoriti u pobjedu i to četvrtu iz dosadašnja četiri susreta u državnoj ligi.
Ovo je ponovo bio odlično odigran i taktički i igrački turnir svih igračica, predvođenih trenerom Obšivačem.
Igračice su zadobile simpatije i domaćina na svojoj borbenosti, te im se iz kluba zahvaljuju na pruženom gostoprimstvu.

Biograd – Dalmatinka 18-17
ŽRK ZADAR – ŽRK METKOVIĆ 8-12
ŽRK METKOVIĆ – RK BIOGRAD 16-15
Dalmatinka – Zadar 16-7

ŽRK METKOVIĆ: Laura Erceg (GK), Lucija Bebić, Željka Jerković, Lea Erceg, Petra Obradović, Laura Majić, Barbara Majić, Josipa Bebić, Klara Grmoja, Klara Volarević, Karla Bokan, Laura Grubišić, Martina Ilić, Anđela Krešić.
Trener: Ivan Šiva Obšivač

Priloženi video prenesen je sa stranice ŽRK Zadar, a u opisu su domaćini napisali:

– U fantastičnoj utakmicu djevojčica 2006./07. ŽRK Metković je pobjedio ekipu ŽRK Biograd 16-15. Pobjednički gol Metković je zabio iz sedmerca na isteku vremena. Ovako su proslavile pobjedu.

BP OKTAN 300×250