Neretvanski Oglasnik 1200x200px

BORBA ZA OPSTANAK

Neretva s optimizmom čeka nastavak prvenstva 3. HNL Jug

Uoči nastavka prvenstva 3. HNL Jug, čelnici NK Neretve održali su konferenciju za novinare i upoznali javnost s novim igračima, željama i ciljevima, ali su progovorili i o vječitom neretvanskom derbiju u subotu između Neretve i Neretvanca iz Opuzena.

U izjavama čelnika kluba zrcalio se optimizam glede nastavka prvenstva i bijega s posljednjeg mjesta na prvenstvenoj ljestvici.

Prisutne novinare uvodno je pozdravio predsjednik UO Neretve Damir Jerković, koji je naznačio temeljne ciljeve kluba. Potom je svoje viđenje stanja i očekivanja iznio novi trener Damir Borovac. Nekadašnji igrač Neretve, Neretvanca, HNK Čapljine i drugih klubova, ali i bivši trener Neretve rekao je sljedeće:

– Točno znamo gdje smo i što nas čeka. Pripremali smo se prema planu i programu i držim da smo pripreme uspješno obavili. Odigrali smo šest prijateljskih utakmica i tako brusili igru i momčadsku koheziju.
Mali problem predstavlja nam činjenica da novi igrači nisu došli svi odjednom.
Znamo da će biti teško i da ćemo igrati pod određenim pritiskom, ali isto tako znamo koliko vrijedimo i koliko možemo. Kanimo sve domaće utakmice dobiti i tako riješiti naše potencijalne probleme. Prvi veliki ispit čeka nas već u subotu u srazu s Neretvancem. To su utakmice koje mame navijače i jedne i druge momčadi i nose određeni susjedski naboj. Međutim, Neretva će odigrati onako kako najbolje može i zna i na kraju ćemo pobijediti, – istaknuo je novi trener Neretve koji je dodao da je njegov prvi suradnik Mate Borovac, a trener vratara Zoran Bubalo.

Zatim je predsjednik kluba predstavio novopridošle igrače koji će pomoći Neretvi u nastojanjima da izbori opstanak.

To su: Marko Bencun, Matej Galik, Šime Erjauc, Duje Medak, Bruno Šutalo, Dominko Radalj, Ahmet Hasinović i Petar Kozina (odsutan), te Alexis Brum koji je na probi.

NK Neretva, pojačanja

Čini se da je među zvučnijim imenima ono Marka Bencuna koji je rođen u Metkoviću, a koji je igrao u Hajduku, Interu, Brašovu i Zrinjskom. Šime Erjauc je prošle jeseni nosio dres Zmaja iz Blata, a sada se vratio u Neretvu s nadom da će pripomoći u realizaciji klupskih ciljeva. Duje Medak je bio Hajduku, a u posljednje vrijeme u Neretvancu. I on je odlučan dati maksimum u ostvarenju svih Neretvinih ciljeva. Bruno Šutalo je vratar i nakon 8 godina ponovo u svom klubu. Dominko Radalj je iz Makarske, igrao je u nekoliko dalmatinskih klubova pa i u inozemstvu, Hasinović je iz Gračanice, a igrao je u posljednje vrijeme u Čapljini.

Puno se očekuje i od Galika i Kozine. Svi oni će uz već dokazane igrače Neretve Kurana, Bubala, Sršena, Brečića i ostale imati složenu zadaću da u svakoj utakmici pružaju maksimum i da Neretvu vrate na mjesto koje priželjkuje.

PODJELA BODOVA U ROVINJU

Metković Mehanici samo jedan bod u Rovinju

Arhivska fotografija

Metković Mehanika u Rovinju nije uspjela stići do pobjede i dva boda, već je osvojila samo jedan igrajući s momčadi Rovinja neodlučeno, 31:31 (15:15).

Prema svemu sudeći, prvo dio susreta gotovo u potpunosti je što se kretanja rezultata tiče pripao gostima, a drugi dio igračima domaćeg sastava.

Metkovci su od početka imali rezultatsku prednost , 1:3, 2:4, 3:5, 4:5, 6:7, a u 10.minuti uslijedilo je poravnanje, 10:10.

Metković je do 20.minute imao prednost od jednog gola, domaći prelaze u vodstvo u 21. minuti (11:10), slijedila su nova poravnanja gostiju i njihova prednost u 28.miønuti od 13:14.

Domaći su poravnali, zatim poveli s jednim golom razlike da bi Marić sa 7 metara pogodio za 15:15 na odmoru.

U nastavku Rovinjani imaju od jednog do tri gola prednosti, Metković se u 39.približio na 21:20, domaći opet bježe na jedan ili dva gola razlike, ali je u 54.minuti rezultat bio 28:28. Angažiranom igrom gosti u 58. minuti dolaze do dva gola viška (29:31), ali Bašić prvo pogađa za 30:31, a devet sekundi prije kraja i za konačnih 31:31.

Treba reći da nakon toga Marić nije iskoristio „sedmerac“, a da jest, tada mi Metkovci otišli kući pjevajući. Međutim, ni bod nije loš, kad već nisu osvojena dva.

Marić s 8, Batinović sa 7 i Arapović sa pet golova bili su ponajbolji strijelci Metkovića, a Đukanović (9) i Pavlov sa 8 golova u redovima Rovinja.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250