BEZ BODOVA U UNEŠIĆU

Neretva nije uspjela iznenaditi Zagoru

Odigrane su subotnje utakmice  22.kola u prvenstvu treće ligaša s juga, a Neretva je Unešiću od domaće Zagore poražena s 2:0 (2:0).

Kao i do sada Neretva se nije orijentirala isključivo na obranu već je nastojala igrati i nadigravati se, ali i unatoč toj i takvoj igri domaći su golom Abramovića poveli s 1:0 u 26.minuti. On se najbolje snašao nakon primljene lopte i donio prednost svojoj momčadi.

I dalje su dvije momčadi igrale i nastojale iskoristiti svoje prilike, ali je to opet (po drugi put) pošlo za nogom Zagori u 42.minuti kada je je odlično reagirao domaći napadač Krajina svojim golom za 2:0.

U nastavku je Neretva imala opet svoje prilike, no domaća obrana dobro se postavljala i na vrijeme otklanjala prijetnje Neretvana.

Nakon u subotu odigranih utakmica i poraza Neretve, Metkovci su pali za jedno mjesto na ljestvici, te su sada na 14.mjestu s 24 boda, samo četiri više od posljednjih Vodica na 17 mjestu s 20 bodova. Doduše Neretva ima jednu utakmicu manje odigranu.

Jadran LP dugo je imao prednost od 0:1 na gostovanju u Posedarju kod Hrvatskog viteza, golom Paponje iz 14.minte. Uporni domaćin uspio je pred kraj poravnati rezultat , ali su Pločani i dalje na prvom mjestu s 40 bodova.

Opuzenski Neretvanac nije uspio pobijediti GOŠK- Dubrovnika, dapače na Lapadu je GOŠK s 2:1 upisao pobjedu nakon duljeg vremena. Strijelci za GOŠK bili su Smrdelj (11), i Horvat (16), a za Neretvanac Bubalo u 32.minuti.

Evo i ostalih rezultata: Uskok – Hrvace 2:1, Primorac (B) – Zmaj (M) 1:1, Vodice – Split 2:2, BŠK Zmaj (B) – OSK 4:1.

NERETVA OPET IZGUBILA

Iako su imali terensku prevagu, igrači Neretve doživjeli novi poraz

Nogometaši Neretve nisu ni ove subote uspjeli obradovati svoje navijače s makar i jednim osvojenim bodom. U susretu s GOŠK Dubrovnikom kojemu su bodovi također bili potrebni, Neretva je bila nešto nadmoćnija, ali prilike koje su igrači stvarali nisu realizirane.

Dubrovčani su u prvom dijelu, makar se tako činilo, više pozornosti pridavali čuvanju svojih vrata, a napadi domaćih nisu završavali onako bi trebali.

Šefko Okić je u 23. minuti uspješno realizirao udarac s 11 metara za Neretvino vodstvo, 1:0. S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor.

U nastavku su gosti krenuli nešto odlučnije prema vratima Neretve i vrataru Kozini. To im se isplatilo jer je Farić u 60.minuti iskoristio neopreznost obrane Neretve te je poravnao na 1:1.

Obrana domaćih nije uspjela zaustaviti Baldu Cicijelja u 85. minuti, kada je iskusni strijelac poentirao za 1:2 i pokazalo se, pobjedu svoje momčadi.

Sedam minuta sudac Dugandžić je produljio utakmicu. Neretva je napadala ali  bez prave završnice  , što je značilo i pobjedu Dubrovčana.

Uglavnom, naša Neretva je i dalje na samom začelju ljestvice s 31 bodom, a kako će izgledati njezina pozicija na kraju prvenstva posve je neizvjesno.