NOGOMET

Neretva izgubila od Orebića, nogometašicama težak poraz od Osijeka

sport, nogomet, lopta, gol

Nogometaši Neretve u 11. kolu 1. ŽNL Dubrovačko-neretvanske doživjeli su poraz u susretu s momčadi Orebića. Gosti su priredili jedinstvenu nogometnu senzaciju, mora se reći nakon vrlo dobre igre .

U prvom dijelu mreže se nisu tresle, ali je vratar Neretve Emir Mulać već u prvoj minuti utakmice spasio svoju momčad od pogotka. Neretva je imala dvije prilike, isto toliko i Orebić, s napomenom da su gosti bili posve ravnopravni u igri i držanju na terenu.

Već u 46. minuti Mulać je obranio snažan udarac napadača Orebića, a minutu kasnije izbacio je jedan udarac u korner. Neretva je desetak minuta imala premoć, no, neke od prigoda uspješno je otklanjala obrana Orebića. U jednom napadu Neretve u 62. minuti, netko je u obrani gostiju igrao rukom, a s 11 metara pogodio je Dragan Brečić, za 1:0.

Međutim, Neretvina obrana nije bila na visini zadatka u 68. minuti. Tada je brzi napad Orebićana lijepim pogotkom iz blizine za 1:1 zaključio Dino Marić.

Očekivala se ofenziva Neretve, ali ništa od toga nismo vidjeli. Gosti su malo odugovlačili s igrom, Neretva nije najbolje organizirala svoje napadačke akcije, a kao plod takvog stanja bio je pobjednosni pogodak Orebića u 88. minuti. Opet su gosti izveli brzi kontranapad, a Ivan Kordić je s nekih 8 metara prizemnim udarcem postigao gol, za 1:2 i veliku radost svojih suigrača.

O porazu Neretve sigurno će raspravljati klupske strukture u klubu, a mi samo možemo dodati da Neretva nije igrala dobro.

Gusar-ONK Metković 2:0

Nogometaši Gusara na svom su terenu u Kominu pobijedili momčad ONK Metkovića s 2:0. Oba pogotka Kominjani su polučili u nastavku utakmice , nakon prekida.

Osijek-ŽNK Neretva 10:0

ŽNK Neretva izgubila je od lidera prvenstva u 1. HNLŽ Osijeka s 10:0.

Domaća ekipa držala je sve konce igre u svojim nogama, pobjedi nema zamjerke, a Metkovke su se borile koliko su mogle.