Dalmata Jura shop LPG Narona
GAZ Benz 1200x400px

PRIMORAC PREPLIVAO NERETVU

Neretva doživjela težak poraz na domaćem terenu

Nogometaši Neretve doživjeli su posve zaslužen poraz od momčadi Primorca iz Biograda na svom terenu, 1:3 (0:0).

Tijekom utakmice gosti su imali terensku nadmoć, više su trčali i stvarali više prilika od kojih su samo tri iskoristili.

Neretva nije igrala dobro, prave prigode mogu se izbrojati na prste jedne ruke, a obrana je kod 1:1 dvaput grdno pogriješila pokazujući odsutnost potrebite pažnje i zajedništva u sprječavanju napada igrača Primorca.

Nakon početnog desetminutnog ispitivanja snaga u 10.minuti bilježimo dva dobra udarca igrača Primorca, ali i dvije odlične intervencije vratara Neretva, Brkića.

Priliku za goste propustio je Jurić u 17. minuti čiji je snažan udarac završio pokraj vrata Neretve, okušao se snažnim udarcem Kušeta u 25. minuti, ali je Brkić sjajno obranio. Isto je napravio u 38. minuti kada je zaustavio udarac Smokrovića.

Prvi je dio završio bez pogodaka, da bi u nastavku Primorac nastavio sa svojim načinom igranja, odnosno dominacijom.

Doduše, udarac napadača Neretve Lokina u 48. minuti zaustavio je vratar Primorca.

Zatim bilježimo promašaj napadača gostiju Maglice u 50. minuti, ali minutu kasnije (51), i vodstvo gostiju. S desne strane Primorčeva napada Smokrović je snažnim udarcem s desne strane iskosa pogodio Brkićevu mrežu za 0:1 !

U 56. minuti vidjeli smo odličnu reakciju Marića koji je iz poluokreta poravnao na 1:1.

Očekivala se pojačana napadačka aktivnost Neretve, ali do toga nije došlo. Već u 60. minuti Smokrović postiže svoj drugi gol snžanim volej-udarcem nakon opće neodlučnosti Neretvine obrane.

Bilo je to 1:2, a onda u 65. minuti Kušeta opet koristi  propuh u obrani Neretve i poentira za 1:3. Bio je to i konačan rezultat utakmice, ali i kraj nadanja da bi Neretva mogla makar do jednog boda.

Do kada će Neretva imati na saldu 5 bodova, iako je prošlo devet kola , ovisi o potezima uprave, struke i igrača odnosno o njihovim zajedničkim naporima.

25. MARATON LAĐA NA NERETVI

Lađari Zagreba podigli Veliki štit kneza Domagoja, Stablina druga, Crni put treći

Udruga lađara Zagreb pobjednik je 25. Maratona lađa na Neretvi te je osvojila Veliki štit kneza Domagoja.

Drugi u cilj ušli su lađari Stabline, a treća je metkovska ekipa Crni put.

Kao četvrti su ušli Gusari iz Komina, a peti lađari Općine Slivno.

Na Maratonu je nastupilo šest ekipa iz Metkovića. Osim Crnoga puta, koji je osvojio brončanu medalju, UL Sveti Ilija osvojila je sedmo mjesto. Lađari Jerkovca na cilj su došli 13., Veterani 4. gardijske brigade 18., druga ekipa Sv. Ilije 21., a Domagojevi gusari iz Vida 27.