BUZET BOLJI

Neočekivan poraz rukometaša Metković Mehanike u Opuzenu

U prvoj prvenstvenoj utakmici u novoj prvoligaškoj sezoni rukometaši Metković Mehanike su na ‘domaćem’ terenu u Opuzenu doživjeli težak i neočekivan poraz od momčadi Buzeta.

Imali su Metkovci vodstvo od 1:0,2:0,2:1,3:1, i 3:2, a onda sve otišlo na krivu stranu te su gosti znalački prvo poravnali, a onda povećavali svoju prednost u prvom dijelu 13:17 i odlaska na odmor.

Ni u nastavku igrači Metkovića nisu uspijevali ‘stati na loptu’ i povezati nekoliko ubojitih napada, a ni igra u obrani nije bila na prvoligaškoj razini.

Stoga su igrači Buzeta preko Valkovića i suigrača stalno povećavali svoju prednost sve do 9 pogodaka razlike, da bi na koncu slavili s konačnih 22:30 !

Strijelci za Metković Mehaniku bili su Marević 2, Čužić 7, Krešić 4, Bezer 5 te Bartolović, ĆuleŽ. Kozina i Mataga s po jednim pogotkom. Za goste su po pet pogodaka postigli Klasanović, Valković i Černeka, dok je Vučko pogodio osam puta.

Za Metković još su igrali: Gustin, Koncul, Marković, Jurković, Talajić, J. Kozina i Ujdur.

Pred 150 gledatelja sudili su Jurić i Marčinković iz Bjelovara.

Trener Filip Romić kratko je rekao:

– Pa naravno da nisam i da nismo očekivali poraz, a posebno ne s takvom razlikom. Moram priznati da smo sami krivi i da se nismo pridržavali dogovora. Nije štimala igra ni u obrani ni u napadu, malo toga je bilo dobroga, ali što možemo. Nadam se da ćemo već na gostovanju u Crikvenici vratiti izgubljene bodove, – ukratko je prokomentirao Romić.

ŽENSKI NOGOMET

Neretva u Osijeku primila šest golova

U četvrtom kolu prvenstva 1. HNLŽ, nogometašice Neretve iz Metkovića poražene su u Osijeku sa 6:0 (4:0).

I po rezultatu je jasno da Metkovke nisu imale nikakvih izgleda na gostovanju kod dugogodišnjeg hrvatskog prvaka Osijeka, iako je ta ekipa ove sezone nešto tanja u igačkom kadru.

Ipak, Neretva nema za čim tugovati jer je u prva tri kola ostvarila tri čiste pobjede i upisala devet bodova. Međutim, kako u sljedećem kolu u Metković stiže vodeći Split, očito je da Neretva u dvije utakmice nije imala niti će imati laku zadaću.

Golove za Osijek postigle su Balić (18., 35., 45.), Lojna (14.,88.) te Pernar u 54. minuti.