NERETVA - ŠIBENIK 0:3

Nastavak Neretvine rezultatske krize

neretva-sibenik-2

U 10. kolu 3. HNL – jug, na igralištu Iza Vage, NK Neretva je ugostila vodeću momčad lige, NK Šibenik.

Nakon dva uzastopna poraza, od kojih je posljednji na gostovanju u Stobreču bio prava golijada, vjerovatno najgori mogući protivnik za povratak na pobjedničke staze i za povratak samopouzdanja je dolazak ekipe koja je na samom vrhu poretka i koja ima jasne ambicije za promociju u viši rang natjecanja.

Gostovanje zvučnog protivnika na tribine je privuklo i solidan broj posjetitelja, međutim utakmica i nije ponudila izrazito spektakularan nogomet.

U prvom dijelu većinom se igralo na sredini terena bez nekih izrazitih prilika sve do 34. minute kada nakon akcije nogometaša Šibenika domaći vratar Tolić u kaznenom prostoru ruši protivničkog igrača i sudac ispravno pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac sigurno u lijevi vratarev kut izvodi Kartelo i Šibenik je u vodstvu 0:1.

Do kraja prvog dijela momčad Šibenika je zaigrala kvalitetnije i u samom finišu napravila dvije izgledne prigode, međutim, to je bila samo prilika da domaći vratar Tolić pokaže svoje kvalitete.

Drugo poluvrijeme igrači Šibenika nastavljaju istim ritmom. U 55. minuti, nakon loše reakcije cjelokupne obrane Neretve, mrežu iz neposredne blizine trese Blažević i dovodi Šibenik u vodstvo 0:2.

Sredinom drugog poluvremena Neretva je imala određenu mini inicijativu, ali bez pravih prilika. Konačni rezultat stigao je u 81. minuti kada gosti iz Šibenika koriste brzi kontranapad i preko Prijića, koji je Tolića savladao prelijepim lobom, dolaze do konačnih 0:3.