U 2. KOLU NERETVA MORA U SLAVONSKI BROD

Metkovke odlučne u dobroj igri osvojiti makar bod

Nakon briljantne pobjede u prvom kolu u susretu s Katarinom Zrinski na gostovanju od 0:4 i dva pogotka Veronike Terzić, te po jednog Šiljeg i Herceg, nogometašice Neretve ponovo će gostovati, ovom zgodom u Slavonskom Brodu gdje će se sastati s domaćom Viktorijom. Susreti te dvije ekipe oduvijek su imali određenu dozu napetosti pa i neizvjesnosti te se isto očekuje i u nedjelju. Utakmica počinje u 14 sati. Jasno je da Metkovkama nije nimalo lako u tjedan dana uputiti se na tako dalek put ali ih ne napušta nada da u Slavoniji mogu osvojiti makar jedan bod.

Taj optimizam temelji se na prikazanoj igru u Čakovcu, dobrom radu igračica i stručnog stožera na čelu s Antom Markotom, ali i zajedništvu kao i individulanim potencijalima Neretvinih igračica.

Sreća je što u redovima Neretve nema ozlijeđenih pa će nastupiti u najjačem sastavu.

Uz vrlo dobre Kešinu, Terzić, Herceg, Matić, Šiljeg , Dugandžić , tu su i mlađe snage koje su uvijek spremne uskočiti. Odmah nakon utakmice, Gabrijela Dugandžić mora na put za Zagreb gdje će se okupiti članice U-19 hrvatske reprezentacije.

Sigurno je da određenu prednost Viktorija ima zbog toga što igra na svom terenu. U njezinim redovima su Karla Kurkutović i Monika Čavić članice U-19 reprezentacije.

No, Metkovke vjeruju u svoje sposobnosti. Osvoje li bod to bi značilo da bi nakon dva gostovanja imale 4 boda, što bi bio veliki podstrek u nastavku prvenstva i prve utakmice na domaćem terenu.

Viktorija jest u Splitu od ekipe Splita izgubila s 18:0, ali to ne treba nikoga zavaravati, jer je Split nekoliko svjetlosnih godina udaljen od ostalih prvoligaških klubova, osim Osijeka.

NASTAVAK PRVENSTVA RUKOMETNE PRVE LIGE

Poraz Metković Mehanike s gostovanja u Buzetu

RK Metković Mehanika u nastavku je prvenstva rukometnih prvoligaša gostovao u Buzetu i izgubio, 27:24 (14:10).

U prvom dijelu gosti iz Metkovića primili su više golova nego su očekivali, i to onih laganih, iako su se pripremali da se to ne dogodi. Nažalost, dogodilo se i bodovi su ostali na kontu Buzeta.

Metkovci su u nastavku utakmice nekoliko puta bili na tri gola zaostatka, ali više od toga nisu uspjeli napraviti. Dobro su se držali i na otvaranju susreta, no kasnije su popustili. Najbolji strijelci u poraženoj momčadi bili su Bezer sa 6 i Cvitanović s 5 pogodaka.

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250