ULTIMATE SPORTS GYM – 1200×250

KOŠARKA

Lavovi ukroćeni u Metkoviću

Košarkaški klub Metković

Nakon poraza za vikend u Splitu rezultatom 76:65, KK Metković je na domaćem terenu u utorak dočekao ekipu Dalmatia Lionsa. Ovaj susret bio je još zanimljiviji i dinamičniji kako je inače zadnje vrijeme između ova dva rivala. Mala i ugodna atmosfera privukla je simpatizere i poklonike ovog sporta i s jedne i druge strane.

U boljem sastavu nego u prvoj utakmici domaći su svakako računali na pobjedu pred ovu utakmicu.

Bolje su je otvorili Lionsi te poveli sa 2:8. Domaći pomalo hvataju konce igre i do kraja prve četvrtine okreću rezultat u minimalnu prednost od 17:16.

Druga četvrtina uz požrtvovnu igru sa obe strane ne donosi pobjednika 13:13 te domaći idu na odmor sa minimalnom prednošću 30:29.

Nastavak utakmice i prve minute pripadaju Metkoviću te sa tri uzastopne trice (dvije Gašpar i jedna Stjepan Vidović) donose plus osam za Metković 43:35. Do kraja treće četvrtine slijedi dobra igra i seria Lionsa i poravnanje na kraju uoči posljednje četvrtine bilo je 46:46.

Zadnjih deset minuta Metković opet otvara sa dobrom igrom i rade prednost za plus deset,bilo je 62:52 na četiri minute do kraja ponajviše na krilima centra Mate Gašpara i Domagoja Vidovića.

Činilo se da je utakmica blizu rješenja i pobjede no gosti se nisu predavali i približili su se na jedan poen razlike u zadnjih pola minute te priredili neizvjesnu završnicu.

U tim trenucima za domaće se ukazao najiskusniji naš Doktor Domagoj Vidović sa nekoliko skokova u odbrani i što je najvažnije pogođena četiri slobodna bacanja u nizu i riješio pobjednika.

Istina imali su gosti u posljednjih nekoliko sekundi šut sa trice za produžetak no centar Lionsa Željko Egerić nije pogodio.

Ponovila se slična situacija ovih protivnika na prvoj utakmici također odigranoj u Metkoviću tad je pogodio Brzulja za produžetak kojeg su Metkovci riješili u svoju korist.

U ovogodišnjoj trećoj pobjedi Metkovce su predvodili najefikasniji Mate Gašpar sa 24 koša i 3 trice te najiskusniji Domagoj Vidović sa 17 koševa.

Kod Dalmatia Lionsa najviše ubačaja Domagoj Šamija 22 koša i 5 trica.

KK METKOVIĆ: R. Knežić 0p, H. Veraja 6p1t, R. Dominiković 4p, S. Vidović 9p-3t, F. Proleta -, L. Dominiković 3p-1t, D. Vidović 17p, I. Bebić -, J. Perleta 3p, M. Gašpar 24p-3t. Trener J. Dominiković.

Osobne pogreške: 18, slobodna bacanja: 16/22.

Tekst: Nikica Medak

KOŠARKA U PROBLEMIMA

Košarkaši Metkovića poraženi u Sinju

Kosarka KK Metkovic - Sinj

U prvoj prvenstvenoj utakmici ove jeseni, košarkaši Metkovića poraženi su u Sinju od KK Škola košarke Alkar, rezultatom 93:62 (52:32).

S obzirom na činjenicu da je Metković nastupio sa samo šest igrača, takav poraz ne začuđuje, iako su se Metkovci neko vrijeme dosta dobro držali.

Nikica Medak nam je rekao da košarkaši imaju dosta problema s terminima za vježbanje te da nisu u ravnopravnom odnosu s drugima, kad je riječ o uvjetima za rad, a ima i drugih problema koji će se rješavati u hodu.

I sljedećeg vikenda Metković bi trebao gostovati u sv. Filip Jakovu i igrati s KK Pristan, ali se ne zna vrijeme početka te utakmice.

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS

Pekarstvo Metkovka – Akcija S20 Banner 300×250