DALMACIJA OPEN

Karate klub Metković se s nastupa u Splitu vraća s četiri zlata, jednim srebrom i tri bronce

Danas je Karate klub Metković nastupio na Dalmacija openu u Splitu sa 7 natjecatelja u 9 kategorija u borbama pod vodstvom trenera Darija Bukvića.  Osvojeno je 8 medalja: 4 zlata, 1 srebro i 3 bronce u konkurenciji 270 natjecatelja iz 25 klubova.
Prvi tim u mlađim uzrastima KK Metković iz turnira u turnir pokazaju da klub ima svjetlu budućnost…
NERA GRLJUŠIĆ, bronca ml.kadetkinje -45 kg
Jučer je 4  kadeta/kinja i juniora/ki Karate kluba Metković pod vodstvom trenera Denisa Žderića nastupilo na 7. Grawe Energija kupu u Banja Luci, BiH gdje je nastupilo preko 90 klubova iz 10 zemalja sa 1111 natjecatelja. Na žalost nakon puno godina po prvi put su članovi KK Metković došli bez medalje s nekog klupskog međunarodnog turnira. Iako zbog pomalo spornih sudačkih odluka kod Lucije Utovac i Petra Borovca iako je vodio 4:3 i izgubio zbog 4 kazne, klub je procjenio da natjecatelji ipak nisu bili na visini zadatka, jer im je to bio zadnji kontrolni turnir za Državno prvenstvo za kadete/kinje i juniore/ke koji će se održati u Rijeci 15./16.11.2019.g.
Također, dva člana Karate kluba Metković, Petar Borovac i Ante Krstičević nastupili su kao trkači na Mandarina polumarotonu u kategoriji muškarci od 16 do 22 godine te osvojili Borovac 2 mjesto i Krstičević 5 istrčavši 21 kilometar za 1 sat i 41/49 minuta. Borovac je iako iscrpljen odlaskom dan prije na cjelodnevni put i nastup na karate turniru u Banja Luci, dolaskom u 3 sata ujutro iz Banja Luke otišao trčati maraton već u 10 sati istog dana i popeo se na postolje jer pravi sportaši nemaju vremena za odmor već samo jedan cilj a to je postići dobar rezultat.

NIZ NES(P)RETNIH OKOLNOSTI

Prekinuta utakmica između Lepoglave i Neretve

ŽNK Neretva u nedjelju je gostovala u Lepoglavi gdje se na igralištu NK Golubovec u okviru Lige za ostanak sastala s domaćom Lepoglavom, inače posljednjeplasiranom ekipom na ljestvici sa samo 4 osovojena boda, dok ih je Neretva sakupila 16.

Međutim, utakmica je kod rezultata 1:1 prekinuta u 31. minuti, a prepričat ćemo kako i zašto.
U autobusu za Lepoglavu iz Metkovića je krenulo samo 11 igračica. Prije početnog zvižduka sutkinje, delegat utakmice je ustanovio da dvije mlađe igračice Neretve nemaju ispravno ispisan formular o liječničkom pregledu, odnosno da podaci nisu na valjanom obrascu. Zbog toga je delegat zaključio da te dvije mlade igračice nemaju pravo nastupa iako su do sada s tim istim obrascem nastupale za Neretvu!

Znači, Neretva je započela susret s devet igračica.

Ipak, aktivnije Metkovke povele su s 0:1 pogotkom , inače ozljeđene Jelene Milinović! I kad su se desetkovane igračice iz Metkovića ponadale da će postići još koji gol,uslijedilo je čisto domaćinsko suđenje od strane sutkinje. Još jedna igračica iz gostujuće ekipe morala je u svlačionicu zbog zdravstvenih tegoba pa je Neretva ostala s 8 igračica. Nedugo zatim, ozljeđena je Ana Mandić nakon grubog prekršaja domaće igračice pa je i ona morala izvan terena, što je značilo da je Neretva ostala sa sedam igračica. Obilatu brojačnu prednost Lepoglava uz pomoć sutkinje koristi za poravnanje. Naime, dosuđen je kazneni udarac s 11 metara za domaće, iako se o tomu nikako nije radilo. No, domaće su iskoristile sudačke darove i poravnanje.

Ali, idemo dalje. U 31. minuti iz igre je zbog pogoršanja ozljede morala Milinović, opet uz mišljenje dežurnog liječnika, odnosno nije mogla nastaviti igru. Kako je gostujuća ekipa ostala sa šest igračica, u 36.minuti arbitri su označili kraj utakmice, pri rezultatu 1:1 !

Izvještaj je sačinjen i upućen na ardesu HNS-a. Hoće li se donijeti odluka o nastavku utakmice (uz spomenuti rezultat) ili će se igrati nova odlučit će nadležna komsija HNS-a. Da je isteklo 75.minuta,nastavka ne bi bilo i priznao bi se zatečeni rezultat.

Očito je da Neretva u nastavku prvenstva (a i cijele sezone) ima dosta problema oko sastava s obzirom na to da na nekoliko utakmica na klupi za pričuve nije bilo niti jedne igračice.

Po nama, to je krucijalno pitanje koje bi se moralo postupno rješavati, a što će uprava i učiniti.

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250