Ostanimo u kontaktu
LPG Narona MAXMART Opuzen
JURA SHOP – AKCIJA Vikend Sl2
JURA SHOP – AKCIJA Vikend Sl1
ICE PRO 1200
GAZ Benz 1200x400px
PIVAC 1200×300
PIVAC 2 1200×300

LIJEPO PRIZNANJE I POTICAJ

Josip Marušić učenik generacije u OŠ don Mihovila Pavlinovića

Objavljeno prije

Biti izabran za učenika generacije nije nimalo lako, a svi koji su dosad imali tu čast, složit će se da je to lijepo priznanje i poticaj.

U Osnovnoj školi don Mihovila Pavlinovića Metković ta čast ove je godine u jakoj konkurenciji s još pet izvrsnih osmaša pripala Josipu Marušiću, učeniku 8.b razreda. Uz njega u konkurenciji su bili Antonija Plećaš (8.a), Stanko Gnječ (8.a), Noa Antunović (8.c), Ljubica Ćelić (8.c) i Cvita Jerković (8.c), objavljeno je na stranici Škole.

– Osim što je naš Josip odličan učenik uzornog vladanja, on je osoba koja osvaja jednostavnošću i skromnošću. Krasi ga empatija, dobrodušnost i vedar osmijeh. U razredu se ističe po svojoj sistematičnosti, predanosti radu i izvrsnosti. Motiviranošću za dodatni rad postizao je zapažene rezultate na raznim natjecanjima. Uzor je svojoj generaciji, kao i budućim generacijama naših učenika jer se nije isticao samo znanjem, vještinama i sposobnostima, već i ponašanjem i pozitivnim utjecajem na druge. Uvijek je rado i nesebično pomagao drugima pa nije čudo što je omiljen među vršnjacima. Ponosni smo na našeg učenika generacije i želimo mu odati priznanje za njegov rad i značajan doprinos u školskim projektima, izvannastavnim aktivnostima, humanitarnim akcijama i predstavljanju škole na brojnim natjecanjima. S njim je naša škola podigla ljestvicu u obrazovnim i odgojnim uspjesima. Čestitamo svim predloženim učenicima na iznimnom trudu, zalaganju i ostvarenim rezultatima, a posebno našem Josipu! Dragi naš Josipe, smjelo koračaj stazom života i ostani najbolji među najboljima, – objavili su iz Škole.

ULTIMATE SPORTS GYM Grupni trening – 740

 

14. RIMSKA NOĆ U NARONI

Doživite duh Narone i život starih Rimljana na antičkom festivalu u Vidu

“Tko je Rimljane upoznao s plesom? Koja je veza plesa i kazališta? Zašto su plesači nosili maske i tko je bio fatalni Mnester? Dođite i saznajte!” – poručuju organizatori

Objavljeno prije

Foto: Jure Zovko photography

Arheološki muzej Narona u suradnji s mještanima Vida i Turističkom zajednicom grada Metkovića organizira 14. Rimsku noć u Naroni. Događaj zamišljen kao jednodnevni antički festival na kojem se nastoji dočarati duh Narone i život starih Rimljana, održat će se u petak, 26. srpnja 2024. od 19:00 sati.

– Svake godine nudimo nove sadržaje, vezane uz temu koja se te godine obrađuje. Tema ovogodišnje Rimske noći je ples.

Tko je Rimljane upoznao s plesom? Koja je veza plesa i kazališta? Zašto su plesači nosili maske i tko je bio fatalni Mnester? Dođite i saznajte! – poručuju organizatori.

ULTIMATE SPORTS GYM Grupni trening – 740

Iz programa izdvojeno:

– dječje radionice i igraonice
– nastup
– pričaonica mitova
– plesne radionice
– gladijatorske borbe
– Afroditin ples na štulama
… i još mnogo zanimljivih aktivnosti koje možete pročitati u ovogodišnjem rasporedu!

RENT-A-CAR M 740

Veselimo se Vašem dolasku!

PROGRAM

19:00 – 21:00 RADIONICE I IGRAONICE ZA DJECU
19:00 – 23:00 PREZENTACIJA ANTIČKIH ZANATA
20:00 – 23:00 PREZENTACIJA KLESANJA
19:30 PREDAVANJE IVANE OŽANIĆ ROGULJIĆ
19:30 – 20:00 PLESNA RADIONICA ZA DJECU
20:00 SVEČANO OTVORENJE
20:00 – 21:30 IZRADA RIMSKIH FRIZURA
20:05 NASTUP KUD METKOVIĆ
20:05 – 20:30 PLESNA RADIONICA ZA ODRASLE
20:15 – 20:30 MAD SUN RISES BY VODORIGE FIRESHOW
20:30 – 20:45 NATYA PROJECT FIRESHOW
20:45 – 21:15 AFRODITIN PLES NA ŠTULAMA
21:00 PRIČAONICA MITOVA (MARIJANA CURIĆ)
21:15 DEGUSTACIJA RIMSKE HRANE
21:15- 21:30 NATYA PROJECT FIRESHOW
21:30 – 22:00 AFRODITIN PLES NA ŠTULAMA
22:00 – 23:30 GLADIJATORSKE BORBE, EGZOTIČNI PLES, FIRESHOW
23:30 ZAVRŠNI POZDRAV

Nastavi čitati
Pekarstvo Metkovka – Bakin Kruh
SNJEŽANA ĆUŽE Biseri 300px

Najčitanije